Боєць батальйону «Свобода» Нацгвардії України Ярослав Лисенко зазначив, що на Бахмутському напрямку очікується величезна навала ворога.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

«Під Бахмутом досить тривожно, наш батальйон знаходиться на південь від Бахмута, захищаємо його південні околиці. Ворог намагається атакувати, але все контрольовано. На півночі Бахмута трохи тривожно, є загроза оточення Бахмута. Я в це не вірю, знаючи кількість техніки та особового складу, яка зараз знаходиться на околицях Бахмута. Можу впевнено сказати, що Бахмут ми не здамо, але тривожно. На цьому напрямі очікують величезної навали росіян. Українських захисників заряджено не лише на оборону, а й на перемогу. Сподіваємося, що витримаємо всі ворожі навали, які є на Бахмутському напрямку, і нарешті підемо в атаку на Донецьк», – наголосив Лисенко.

Боєць батальйону “Свобода” також додав, що тактика ворога зрозуміла, росіяни не шкодують своїх людей.

«Ми вивчаємо найкращі зразки військової науки, тактику та стратегію, а ворог експериментує з людьми. Вони йдуть наче безстрашно, а насправді просто безглуздо (на знищення – ред). За три-чотири тижні росіяни знову побачать, що впало півтори тисячі їхніх солдатів на кілометр, коли вони атакували. Їхня тактика нам зрозуміла, захопити наші території, незважаючи на знищення своїх людей», – додав Лисенко.

Нагадаємо, на Донбасі ворог атакує ЗСУ одразу на кількох напрямках. Водночас наразі місто Бахмут залишається однією з головних гарячих точок на фронті.

Американські та західні посадовці закликали Україну переключити увагу з боротьби за місто Бахмут на Донеччині на потенційний наступ на південному напрямку, повідомили CNN американські та українські посадовці.

“Американські та західні офіційні особи закликають Україну переключити увагу з жорстокої багатомісячної боротьби в східному місті Бахмут на потенційний наступ на півдні, використовуючи інший стиль ведення бойових дій, який би використовував переваги нової військової техніки на мільярди доларів, яку нещодавно придбали західні союзники”, – передає CNN.

Повідомляється, що протягом майже 6 місяців захисники йдуть “нога в ногу” з росіянами на бахмутському напрямку. Внаслідок інтенсивних обстрілів місто майже повністю зруйноване.

“Це жорстокий і виснажливий бій”, – заявив високопоставлений представник західної розвідки, додавши, що кожна сторона обмінюється 100 – 400 метрами землі на день і майже щодня обмінюється кількома тисячами артилерійських пострілів.

Західні чиновники вважають, що Бахмут зараз менш привабливий у військовому відношенні з точки зору будь-якої інфраструктури, ніж міг би бути, якби він не був так зруйнований артилерійськими обстрілами.

Американські й західні офіційні особи вважають, що Бахмут не має великого стратегічного значення для України, тому в останні тижні вони почали пропонувати Києву скоротити свої втрати на цьому напрямку. І зосередитися замість цього на плануванні наступу на півдні.

Це було частиною повідомлення, озвученого трьома високопосадовцями адміністрації Байдена, які відвідали Київ минулого тижня.

На зустрічі з Володимиром Зеленським заступник радника з нацбезпеки Джон Файнер, заступник держсекретаря Венді Шерман і заступник міністра оборони з питань політики Колін Каль заявили, що США хочуть допомогти Україні відійти від битви на виснаження в Бахмуті, і замість цього зосередити увагу на стилі механізованої маневреної війни, яка використовує швидкі, непередбачені дії проти Росії, повідомили джерела CNN, знайомі з їхнім обговоренням.

За словами офіційних осіб, сотні броньованих машин, які США і європейські країни надали Україні за останні тижні, у тому числі 14 британських танків, покликані допомогти Україні здійснити цей перехід.

Однак, як вважає президент України, утримання Бахмута дасть нашій країні більше шансів повернути собі весь Донбас.