В Україні останнім часом відбувається дуже масштабна модернізація консульської служби, зокрема невдовзі буде запроваджено сучасні системи «електронний консул», «електронна віза», передає Корупція.Інфо

Про це кореспондентові Укрінформу розповів Директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев під час офіційного візиту до Риги.

Популярне: "Чекатимуть кілька тижнів, щоб поховати": Вже з 15 березня вводять нові правила захоронення померлого

"В нас останнім часом відбувається дуже масштабна модернізація консульської служби. В тому числі планується запровадження такого глобального проекту як «електронний консул». В ньому передбачається автоматизація всіх процесів, всіх консульських послуг, оформлення віз, паспортів, нотаріальні дії тощо. Це сучасно, прозоро та прагматично", – сказав Погорельцев.

Він уточнив, що наразі вже створено базис зазначеної системи, існує система електронних досьє, відбувається відхід від паперових журналів реєстрації консульських дій. Все автоматизується і далі відбуватиметься поетапне приєднання нових модулів до цієї системної основи. "Система “електронний консул” у повному вигляді – це досить тривала робота, яка не може бути виконана протягом року-двох. І вона ще потребує постійного вдосконалення. А от що стосується саме електронної візи, то вона зараз проходить опрацювання в тестовому режимі. Її будемо вводити в експлуатацію найближчим часом", – наголосив Погорельцев.

Директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев перебував 8-10 березня з офіційним візитом у Ризі, де проводив консульські консультації з колегами з Латвійської республіки.