Амаль Клуні — відомий адвокат та дружина знаменитого актора Джорджа Клуні. Вчора на неформальному засіданні Ради Безпеки ООН у зв’язку із вторгненням Росії в Україну в штаб-квартирі ООН виголосила дуже емоційну промову на підтримку України.

“Бійня в серці Європи” — так назвала Амаль Клуні “агресивне та обурливе” вторгнення Росії в Україну.

Вона приєдналася до роботи міжнародної юридичної групи, яка закликає країни ООН виборювати справедливість. Адвокат розкритикувала політиків, які «закликають до правосуддя, але не звершають його».

«Я боюся, що ви будете зайняті і відвернені, і що з кожним днем війна трохи менше висвітлюватиметься, і люди стануть трохи байдужішими до неї. І що Україна залишиться одна у переслідуванні винних у цих злочинах. Ми не можемо цього допустити», — наголосила Клуні.

Амаль вказала на те, що російські війська звинувачуються у зґвалтуванні жінок та дівчаток на вулицях, а також у тортурах та розстрілах мирних жителів.

“Агресивна війна Путіна настільки обурлива, що навіть після неодноразових попереджень з боку США українці не могли повірити, що це може статися”, — сказала вона.

«І я ще читаю заголовки новин, але не розумію, як їх усвідомити. Невже тисячі дітей насильно депортують до Росії? Чи може бути так, що дівчаток-підлітків ґвалтують на вулиці на очах їхньої родини та сусідів? Чи справді бомбили будівлю, на якій було написано «діти», і мирних жителів сьогодні у Маріуполі систематично катують та морять голодом? На жаль, відповідь позитивна».

Додамо, Клуні входить до складу міжнародної цільової групи з правових питань, яка консультує Україну щодо забезпечення відповідальності українських потерпілих у національних юрисдикціях та працює з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

Нагадаємо, правоохоронці зазначають, що фіксують страшні наслідки обстрілів населених пунктів та звірства російських військових відносно мирних громадян – катування місцевих жителів на окупованих територіях, зґвалтування та тортури над жінками і дітьми.