Медики радять частіше мити руки і не експериментувати з їжею.

Причиною загибелі 13-річного хлопчика в Сумах став саме вірус грипу, підтвердили лікарі. Дитині викликали "швидку", але збити температуру не вдавалося. Підліток помер у реанімації, полвідомляє Корупція. Інфо

Цього грипу в Україні не було п'ять років. Його прихід епідеміологи прогнозують на кінець зими – початок весни. Кажуть, перед вірусом штаму "Брісбен" імунітет українців безсилий. У групі ризику на першому місці п'ятирічні діти.

В очікуванні "Брісбена" епідеміологи просять батьків не прогавити. Щоб самолікування не закінчилося, як в Сумах. Там два тижні тому від сезонного грипу помер 13-річний школяр.

"Це звичайний грип, але на цього хлопчика він подіяв дуже токсично, блискавично, негайно. Ну і несвоєчасність госпіталізації також зіграла свою роль", – сказав Олександр Фоменко, завідувач відділенням реанімації Сумської міської дитячої лікарні.

Витрачати в терміновому порядку на препарати, що зміцнюють імунітет, епідеміологи не рекомендують. Найкраща профілактика – це гігієна рук.
Експериментувати з їжею треба дуже обережно, кажуть дієтологи. У період гостро респіраторних епідемій максимально обмежити в раціоні солодке, консервоване, борошняне, смажене. 

Консерванти пригнічують розвиток кишкової мікрофлори, а це – захисний бар'єр проти попадання вірусів в організм.
Поки що, стверджують медики, в Україні епідемії грипу немає.