4bf18e6-thumb-151160-news-m

Епідемічні пороги захворюваності на грип та ГРВІ перевищено у 18 областях.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, передає Корупція.Інфо.

Зазначається, що з початку епідсезону вже перехворіли майже 8% від загальної кількості населення.

"Через велику кількість хворих нині призупинили навчання майже у 13 тис. навчальних закладів. Акцент зроблено на школи, оскільки постійне переміщення і тісне спілкування дітей сприяє передачі вірусів", – зазначив Святослав Протас, т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України.

Він уточнив, що "у дошкільних закладах, де групи ізольовані, ризик такої передачі менший".

"Проте, якщо значна частина дітей (у садочку, – ред.) відсутня – більше 30%, місцеві органи влади можуть ухвалити рішення розмежувати і ці колективи", – сказав Протас.

За його словами, відзначається певна позитивна динаміка, зокрема відновлено навчальний процес у 1,3 тисячах закладів по Україні.

Спеціалісти наголошують, що не хворіє на грип той, хто має імунітет. Це можливо у двох випадках – хто перехворів, і набув імунітет, або хто вакцинувався від грипу.

Показники щеплення в Україні надзвичайно низькі. З початку епідемічного сезону за оперативними даними вакциновано проти грипу 123,5 тис. осіб, що становить 0,32% від загальної кількості населення, з них діти до 17 років – 21%. Вакцинація здійснювалася в основному за рахунок місцевих бюджетів.

Нагадуємо рекомендації МОЗ: негайно звертатися до лікаря, якщо температура тіла вище 39°С і не знижується, хворий втрачає свідомість, є судоми, утруднене дихання, відчуття нестачі повітря, інтенсивний біль у грудній клітці, набряклість шиї та ін.

Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Як відомо, у вівторок Міністерство охорони здоров’я констатувало в Україні епідемію грипу.

Епідеміологічний поріг перевищено в 18 областях, при цьому в 11 областях епідпоріг перевищено на 50%. У столиці введено "масочний режим" у громадських закладах міста.

Профілактичний карантин у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах продовжили до 8 лютого.