e03b07edc3b8c65f6bf2145e5f566ddb1452574315

Поки у Краматорську від невідомого штаму грипу помирають люди, медики думають про те, чи може перекинутись епідемія на всю Україну. Тим часом у місті оголошений карантин. Місцеві жителі подейкують, що це не просто чергова хвиля грипу від якої їх зможуть захистити елементарні «заходи безпеки».

За повідомленнями місцевих ЗМІ, станом на 11 січня, в місті вже зафіксовано 15 смертей, передає Корупція.Інфо.

Влада розпорядилась ввести в місті карантин: заборона діє щодо  культ-масових заходів, припинений навчальний процес у школах та дитсадках, введений «масковий режим» у громадських місцях.

Із відкритих джерел стало відомо про те, що в стаціонарах Краматорська  з пневмонією знаходяться 208 хворих. 33 людини у важкому стані, з них четверо дітей. Із недугом «борються» чиновники департаменту охорони здоров'я Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Останні днями відправили в лікарні Краматорська 70 упаковок противірусного препарату «Таміфлю». Як повідомив заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Володимир Колесник, препарат зберігався на складах у Києві.

Попри вищезгадану інформацію в Донецькій області показник захворюваності поки нижче епідпорогу. Зокрема, за даними Головного управління Держсанепідслужби у Донецькій області, протягом другої тижні нового року в області захворіло на грип та ГРВІ 7124 людини. Тобто показник захворюваності на 10 тис населення поки що становить 36%, хоча це на 12% вище, ніж під час першого тижня нового року.

За даними Міністерства охорони здоров'я від 6 січня, в Україні показник захворюваності на грип і ГРВІ поки що становить 32,8 на 10 тисяч населення. Найвищий рівень захворюваності — 59,6 на 10 тисяч у Вінницькій області, а найнижчий — 12,6 на 10 тисяч – в Харківській. За даними Головного управління Держсанепідемслужби у Києві, з початку епідемічного сезону в місті було зафіксовано вірус грипу А (H1N1). У столиці з 4 січня по 10 січня на грип та ГРВІ захворіли 13 475 осіб. На 10 тис чоловік в столиці припадає 46,7 випадків захворювань.

Варто відзначити, що наприкінці 2015-го року американські науковці відкрили новий вірус гострого респіраторного синдрому, який переносять кажани. Новий вірус має дуже багато схожостей із атиповою пневмонією і може передаватись без мутацій і викликати епідемію, з якою медики ймовірно не зможуть справитись. Новий вірус отримав назву SHC014-CoV, вченим не вдалось встановити, чи може даний вірус передаватись від людини до людини.