Україна має повернути окупований Крим і частково окупований Донбас, вважає предстоятель єдиної Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Про це він заявив в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Ми маємо окупований Крим, ми повинні його повернути, ми маємо частково окупований Донбас, і ми віримо, що Господь за нашими молитвами пошле нам довгоочікуваний справедливий мир», – сказав Епіфаній.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Він зазначив, що буде «виважено працювати на розбудову церкви, яка буде духовною основою та опорою нашої Української держави у цей нелегкий час випробувань».

«Нам потрібно довершити повноцінне єднання. Ми отримуємо томос, формуємо усі відповідні керівні органи цієї церкви. Це практично нова структура. Є багато роботи з формування. Але ми будемо це робити спокійно, мудро, виважено, тому що потрібно працювати так, щоб це об’єднувало, а не роз’єднувало», – наголосив митрополит.

Водночас він повідомив, що що продовжить спілкування з представниками УПЦ МП.

«Коли буде томос, це буде свідченням того, що ми насправді є автокефальною незалежною церквою. Тоді ми почнемо працювати, спілкуватися, запрошувати, проявляти нашу любов і взаємоповагу», – сказав Епіфаній.

На його думку, таким чином представники УПЦ МП поступово перейдуть в українську церкву.

«Думаю, поступово вони зрозуміють, що немає іншого виходу, як бути у цій єдиній українській церкві й спільно будувати наше майбутнє», – зазначив Епіфаній. 

Додамо, що нещодавно жителі Донбасу сказали, що думають про Православну церкву України.

Деякі проукраїнськи налаштовані жителі тимчасово окупованого Луганська підтримали створення єдиної помісної церкви в Україні. 

"Звичайно, ставлюся позитивно, чому ні? Христос – єдиний, але священики Московського патріархату нацьковують одного проти іншого, це церква Путіна, вони несуть ідеї "русского мира". В Україні ж з'явилася церква більш незалежна", – сказала лучанка Марина, ім'я якої змінено в цілях безпеки.

За словами іншого співрозмовника, Україна мала повне право на створення своєї церкви".

"Захотіли – зробили. Коль "дружня" країна так себе веде, то треба відділятися", – додав він.