Звільнення Херсона стало великим проривом для ЗСУ у контрнаступі на південному напрямі фронту. Це не тільки стало ляпасом путінському режиму, а й дозволить більш ефективно планувати подальший поступ, у тому числі й на територію Криму.

На думку американського генерала Бена Ходжеса, презентовані США HIMARS дозволять знищувати російські бази, які з’явилися в регіоні за останні роки. До того ж, упевнений він, ЗСУ не планують зупиняти свій контрнаступ, незважаючи на наближення зимових холодів.

Про це військовий експерт розповів в особистому Twitter-акаунті. Серед інших планів української армії на найближче майбутнє Ходжес також озвучив звільнення двох стратегічно важливих міст — Мелітополя Запорізької області та Маріуполя на Донеччині.

За попередніми оцінками генерала, деокупацією цих населених пунктів займеться “ліве крило” українського контрнаступу, яке раніше мало успіхи в Харківській області. Завдяки посиленню української оборони після просування на правобережну Херсонщину посилиться наша підтримка із повітря. Це дозволяє Ходжесу озвучувати вельми обнадійливі терміни для деокупації Маріуполя та Мелітополя — вже до січня 2023 року.

“Далі починається вирішальний етап кампанії, — зазначає військовослужбовець. — Визволення Криму”.

Для наочності Бен Ходжес також опублікував карту дальності, на яку з Херсона можуть стріляти HIMARS. Він упевнений, що це може швидко зруйнувати оборону російської армії на Кримському півострові.

“У жодному разі українці не зупиняться на зиму. Це не 18 століття. Вони продовжуватимуть тиснути на російські війська, не дадуть їм часу вирішити свої проблеми або зміцнити оборону”, — резюмував генерал.

До того ж, свій прогноз про те, коли ж закінчиться війна, зробив і Радник офісу президента Олексій Арестович. Він вважає, що заморожувати фронт Україна не буде, адже зараз у військових є все для подальшого наступу.

В ефірі з Марком Фейгіним Арестович зазначив, що ситуація змінюється дуже швидко. Раніше він робив прогнози про те, як діятиме РФ, проте найближчим часом ситуацію можуть змінити і результати виборів в США.

“Воно так руйнується швидко і стрімко, що я вже вірю в те, що там все може набагато швидше статися… Я можу дати одне цікаве міркування: перше засідання нового Конгресу США 3 січня. Як ви думаєте, що буде відбуватися в найближчі півтора місяці до цієї дати? Буде дуже щільна робота американських еліт з вироблення нової стратегії в усіх відношеннях: китайська угода, іранська угода…”,- розповів Арестович.

За його словами, в США формально ділитимуть комітети в парламенті. На тлі провалу Трампа думка політиків змінюється, це може торкнутися і того, як Вашингтон допомагає Україні.

“Я впевнений майже на 100 відсотків, що військова допомога Україні збільшиться. Думаю, що може зменшитися фінансова допомога, тому що це кістка тому електорату республіканському… Але військова точно посилиться… У завдання Сполучених Штатів точно не входить програш України в конфлікті з Росією і заморожування війни за сумою причин, які багато разів обговорювали. Тому що тоді захід і США втрачає взагалі якесь значення, а Китай різко посилюється”, – зазначив радник ОП.

На тлі всього цього Україна, вважає Арестович, не припиняє діяти і активно досягає нових успіхів на фронті. До січня ЗСУ будуть і далі “відбивати” свої території.

“Але є ще один момент. Щоб ви робили, шановні глядачі, якщо ви були б військовим політичними керівництвом України і розуміли, що через півтора місяці ситуація може бути зовсім іншою? Я скажу. Дуже інтенсивно відбивали б територію, бо невідомо, раптом 4 січня оголосять що війні кінець, хіба мало… Мені здається, що ніякої заморозки близько не буде… Інструменти є, 8 бригад звільняються, бажання є, час є, напрямок є… Поїхали”, – резюмував Арестович.