ЗСУ має засоби ураження, якими Україна може бити по військових об’єктах росіян у Криму. Вразливим до ударів залишається й Керченський міст.

Як розповів в інтерв’ю “Обозреватель” військовий експерт Олексій Мельник, зараз на окупованих територіях материкової України фактично немає точки, яка б не досягалася українськими засобами ураження. Навіть Крим не є безпечним місцем.
Мельник додав, що сім’ї окупантів це розуміють, тому почали масово повертатися з півострова додому.

“Сім’ї приїжджали в Україну як на курорт, як на відпочинок. Тут тобі і море, і фрукти-овочі. Був момент, коли вони дійсно почали тут обживатися”, – сказав він.

Втеча російських сімей з окупованих територій є “ластівкою” посилення можливостей української армії, як це вже раніше сталося в Херсоні.
Наразі усі ці території перебувають у зоні досяжності засобів ураження українських Сил оборони, підсумував експерт. “Через те, що озброєння ЗСУ досягає майже будь-якого куточку окупованої території, у ворога спрацьовує інстинкт самозбереження і він намагається залишити небезпечне місце”, – пояснив він.
За його словами, доволі умовно працює й Кримський міст:

“Ані Керченський міст, ані керченська переправа нормально не працюють, є загроза, яку розуміють росіяни, – історія з Керченським мостом може повторитися”.

Зазначимо також, що успішна атака безпілотників по залізничному вузлу в Джанкої окрім безпосереднього знищення крилатих ракет “Калібр НК” вкотре зруйнувала ще кілька міфів російської пропаганди.
На це звернув увагу військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Владислав Селезньов, оцінюючи можливі наслідки для окупантів після резонансного удару по ешелону з “Калібрами”.

“Зауважте наскільки знервовано сприймають тамтешні гауляйтери факт нанесення ураження по військовому об’єкту на території Криму! Бо російська пропаганда займається просуванням тези, мовляв, Крим для окупантів абсолютно безпечний регіон, система ППО росії в АРК є нібито надзвичайно потужною і т.д. Але ми бачимо, що все це не відповідає дійсності. Чи будуть далі відбуватися візити того ж путіна в Крим? Побачимо згодом, але той факт, що російські вояки, які діють на теренах Криму, не можуть почуватися в безпеці, це очевидно”, — наголошує експерт.

Окрім того, як додав офіцер, відеодокази нальоту дронів на військові цілі рф руйнують ще й наратив пропагандистів кремля про нібито атаку БПЛА на цивільну інфраструктуру.

“Всі вантажі військового спрямування, які рушать саме залізничними коліями, проходять через залізничну станцію в Джанкої. Пропаганда росії розповідає про те, що, мовляв, удар був нанесений БПЛА по цивільним об’єктам. Брехня! Удар наносився по військових об’єктах — були уражені і склади, і відповідні залізничні комунікації. Тобто, удар спрямовувався і був зорієнтований саме на інфраструктуру Джанкойського залізничного вузла. Могла статися ситуація, коли БПЛА збила система протиповітряної оборони росії. І він тоді, перейшовши у некероване падіння, впав на якийсь житловий об’єкт. Але все ж таки, всі ці БПЛА спрямовувались на конкретну ціль з метою досягнення відповідних результатів — знищення ворожого ешелону, який перевозив “Калібри”, — каже експерт.

Також, за його оцінками, атака такого рівня по Джанкою був “саме по ешелону, який перевозив ракети класу “Калібр”, і планувався заздалегідь”. Тому переслідував виключно конкретну військову мету — знищення ракетного запасу окупантів. А не якоюсь спробою військово-політичного керівництва України відповісти на нещодавній візит очільника кремля путіна на територію Кримського півострова.