Естонія надала Україні чималу фінансову підтримку у війні проти росії. Країна від самого початку вторгнення допомагає Україні на військовому, економічному та дипломатичному фронтах у боротьбі проти російської федерації. Про це повідомляє пресслужба ВР.

В Україні зараз три важливі фронти: військовий, економічний й дипломатичний. На всіх цих фронтах ми дякуємо Естонській Республіці, що ви фактично разом з нами воюєте, допомагаєте нам битися проти російської федерації, –  зазначив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко під час зустрічі з першим віцеспікером парламенту Естонії Ханно Певкуром.

Він також повідомив, що у розрізі військового співробітництва Естонія надала Україні допомоги на близько 240 млн євро, що становить «велику частину» естонського оборонного бюджету. 

Протитанкові ракети, артилерія, легке озброєння, боєприпаси, пальне, засоби зв’язку, медичні засоби – фактично, усе, що на фронті є, крім, мабуть, літаків і підводних човнів, Естонія так чи інакше надала, — наголосив Корнієнко і подякував  за гуманітарну допомогу й підтримку у розмінуванні українських територій.

Також перший заступник Голови ВР згадав і про важливість підтримки Естонією санкцій проти росії, відмови від російських енергоносіїв, а також надання фінансової підтримки українській економіці. Натомість Ханно Певкур повідомив, що він особисто розмістив у своїй квартирі українську родину, вони також перевезли з Мелітополя своїх батьків.

Це гарно ілюструє, як багато друзів Україна має в Естонії. Українці отримують усю необхідну допомогу: навчання, працевлаштування, та навіть відбулася зміна юридичної бази задля покращення умов для українців, – повідомив перший віцеспікер естонського парламенту.

Естонія також планує після завершення бойових дій допомогти у відбудові Житомирщини. За словами Певкура, естонський уряд має перелік із 15 об’єктів області, які потребують відновлення.