З 27 вересня в Україні набуває чинності новий закон. На «героїв парковки» тепер чекає автофіксація порушень, величезні штрафи і евакуація автомобілів, що заважають дорожньому руху.

У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». 28 березня 2018 року Закон було підписано Президентом, а з 27 вересня набувають чинності нові правила.

Головне нововведення закону – це посилення відповідальності за порушення правил паркування. Штрафувати порушників і евакуювати неправильно припарковані автомобілі зможуть не тільки поліцейські, але і муніципальні інспектори.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Українським водіям тепер доведеться бути уважнішими і на дорозі, і при парковці. Тепер штраф за порушення буде призначатися на підставі фото- і відеофіксації. Вина автовласника визнається автоматично. А якщо за кермом був не власник, то йому доведеться в суді доводити свою невинність.

Штрафи

Розміри штрафів виростуть у кілька разів. Мінімальний штраф для тих, хто не заплатив за паркування, виросте з 50 до 100 грн, а максимальний штраф складе 200 грн – в залежності від зони паркування.

Прямо на місці заплатити за адміністративне порушення не вийде. Муніципальні інспектори не мають права брати готівку. Крім того, вводиться система заочного штрафування – на підставі фото- і відеофіксації. Сповіщення будуть приходити у вигляді СМС-повідомлень або квитанцій на лобовому склі.

Є «хороша» новина. Якщо сплатити штраф протягом 10-ти днів з моменту його призначення, то сума буде менше в два рази.

Якщо раніше виписати штраф міг тільки патрульний поліцейський в присутності порушника, то тепер цими питаннями будуть займатися спеціальні інспектори. Для цього достатньо сфотографувати авто з прив’язкою до місцевості і часу, запросити інформацію по транспортному засобу з єдиного реєстру – і можна притягувати до відповідальності. Штраф за неправильну парковку складе від 255 до 1700 грн.

Евакуатори

Нововведення торкнуться і випадків, коли автомобіль підлягає евакуації при неправильній парковці. Раніше рішення про необхідність евакуації приймав поліцейський. Новий закон чітко розписує умови, при яких транспортний засіб буде евакуйовано.

Закон дозволяє евакуювати припарковані автомобілі, що заважають руху або створюють загрозу безпеці, у випадках якщо транспортний засіб поставлено на проїжджій частині в два і більше рядів; заважає руху інших транспортних засобів або пішоходів; розташований на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту; розташований на велодоріжці; перешкоджає руху або роботі снігоприбирального і іншого технологічного комунального транспорту в разі введення надзвичайного стану або в разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації; порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що блокує проїзд по двом або більше смугам руху.

Також автомобіль буде евакуйований, якщо він розташований в заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки:

  • на залізничних переїздах;
  • на трамвайних коліях;
  • на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, в тунелях;
  • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
  • на перехрестях і ближче 10 метрів від краю проїжджої частини при відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
  • на проїжджій частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
  • ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а при їх відсутності – ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох сторін;
  • ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
  • в місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
  • ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Тариф за евакуацію складе 720 грн за автомобіль вагою до двох тонн. Плюс за кожну добу зберігання доведеться заплатити 144 гривні.