Верховна Рада 8-го скликання не протрималася і 2 днів аби не зганьбитись. 2 грудня одразу 3 народні депутати були спіймані на фальсифікації голосування.

 

Фальсифікатор старої формації

Першою в інформпростір потрапила інформація про фальсифікацію голосування екс-росіянином та екс-регіоналом Володимиром Кацубою. Голосування за двох переможця виборів у 175 округу (Харківська область, центр у місті Дергачі) зафіксували представники руху Чесно.

20 тисяч виборців Кацуби можуть "пишатися" своїм містечковим Підрахуєм. Можливо подібні фальсифікації член депутатської групи "Воля народу" і уявляє справжньою волею народу щодо його парламентської діяльності?

158b5-11111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Увага! Маємо претендента на звання Першого кнопкодава Верховної Ради 8 скликання. Це депутат Володимир Кацуба з депутатської групи "Воля народу". Порушення під час голосування за кандидатуру Клімкіна на голову МЗС зафіксувала на фото наш парламентський кореспондент!

 

Фальсифікатор НФ Яценюка

Насправді за звання "перший фальсифікатор Ради 8-го скликання" Кацуба сперечається з  Оленою Колгановою (N28 списку Народного фронту Арсенія Яценюка). Вони одночасно фальсифікували голосування за призначення міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Ось Колганова у другому після проходу ряду (за Миколою Мартиненком) голосує за двох:

 

Але у Колганової є рецидив. І це не справи попереднього скликання. Вона фальсифікувала голосування ще й за міністра оборони Степана Полторака:

 

 

Свої дії депутату БПП Сергію Лещенку Колганова пояснила з дитячою безпосередністю: я випадково. Ага, випадково, двічі. Якби Колгановій було років 3-5, то їй можна було пробачити дитячу витівку. Але доросла людина має нести серйозну відповідальність за свої дії. Про це нижче.

 

Цікавим є і постать того, за кого саме натиснула кнопку Колганова. Це депутат зі дводенним стажем роботи у ВР 8-о скликання, а нині вже знову міністр юстиції Павло Петренко. На моє пряме запитання: як Вам вдалося проголосувати за міністра Клімкіна, він нічого кращого не вигадав, як після незручної паузи відповісти- ну хтось натиснув…

 

Ця "хтось" і є Колганова. Їхні місця у залі поруч.

 

Тобто міністр юстиції, який має бути еталоном законослухняності, є банальним співучасником порушення Конституції та закону про регламент ВР. І його відповідальність за фальсифікацію голосування має бути лише трохи менша за Колганову…

 

 

Фальсифікатор Блоку Порошенка

 

Двох кнопкодавів-фальсифікаторів для другого дня роботи Ради було б замало. Напевно так вирішив одеський тандем з Блоку Петра Порошенка Гончаренко-Голубов. Ця парочка друзів стала фігурантами наступного факту фальсифікацій.

 

Під час голосування за призначення урядовців Олексій Гончаренко скористався можливістю для голосування одразу на двох місцях. На відео видно, як він прибирає руки від двох пультів для голосування (див. голосування у задній ложі у верхній частині відео):

 

 

Цього відео було б недостатньо для підтвердження факту голосування. От тільки порушника Конституції видає ще табло Ради.

"Нове обличчя" напевно не знає, що на табло висвічуються зеленим ті місця, на яких депутати натиснули кнопку "за". Так от табло висвітило: порожнє місце поруч із Гончаренком, яке закріплене за Дмитром Голубовим, проголосувало "за". На скрін-шоті чітко видно повний ряд "зелених" місць у ложі (ліва нижня частина):

 

b10bf-288.jpg.pagespeed.ce.Z4Uy3zEZer5xPq_1W4X6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результати голосування за уряд

Коли до Гончаренка підійшов Лещенко аби з'ясувати ситуацію, одесит нічого іншого не знайшов, аніж відповісти у стилі "та шо ви гаварітє, маі рукі нічого нє фальсифікували". Щось подібне телефоном цей земляк Підрахуя-2004 казав і мені…


 

Покарати порушників Конституції по-новому

 

Отже маємо трьох депутатів фальсифікаторів і двох співучасників порушення Конституції.


Мене менше цікавить Кацуба. Чекати щось нового від екс-регіоналів? Ми ж не перший день у Раді, вибачте. А от дії провладних депутатів потребують не просто уваги, а й серйозного та показового покарання.

 

Ми прагнемо у Європу? Тож давайте починати жити по-європейські.


Західні країни мають не один приклад, як депутатів карали за парламентські фальсифікації. Щонайменше – позбавлення мандату. І НФ, і БПП не втратять у чисельності, якщо позбудуться фальсифікаторів, які пройшли за списком. На їхні місця прийдуть наступні.


Складніше Яценюку зі своїм "в доску" міністром юстиції. Але в якому світлі виступатиме прем'єр-реформатор, який покриватиме порушника Конституції? Той прем'єр, який неодноразово за чси свого депутатства пропонував законодавчо визначити кримінальну відповідальність за кнопкодавство.

Тут себе нарешті міг би проявити і Генпрокурор. Вимагав же від нього Президент "посадити трьох друзів", а суспільство – карати усіх і кожного порушника законів. Так ось йому і карти в руки: фальсифікаторам можна цілий букет статей КК приписати. Тут і перевищення службових повноважень, і зловживання владою…

Свою принциповість міг би продемонструвати і Голова ВР. От оголосив же він про проведення перевірки щодо підготовки "дивної" біографії одного з кандидатів до складу уряду. То чому б не провести перевірку фальсифікацій голосування у Раді? Чи може він хоче увійти до історії українського парламентаризму як черговий спікер-підрахуй?

Але найбільше дивує позиція рядових депутатів. Тих, які йшли у Раду, аби змінювати усе зсередини.

Одразу після зафіксованого факту фальсифікації голосування Колгановою я надіслав з десяток смс "новим обличчям". Відповіли 3, і жоден не порушив питання у Раді.

А регламент ВР містить норму, що у разі виявлення фактів неособистого голосування (фальсифікацій), необхідно провести переголосування.

Цю норму внесли ще восени 2012-го під час останніх засідань 6-го скликання Ради. Іноді цією нормою користувалися у 7-му скликання. Було це у ті часи,коли чинна влада перебувала в опозиції і відслідковувала персональне голосування.

 

 

 

 

за матеріалами: uainfo

 

новини про Львів