Скандальна екс-депутат Верховної Ради Ірина Фаріон назвала представників угорської меншини, які проживають в Закарпатті, “дебілами, яким не місце на Україні».
Також вона запропонувала, щоб всі вони забиралися з України.
На думку одіозної Фаріон, сім років, що передбачені в українському мовному законі на навчання української мови в школах нацменшин – це занадто тривалий термін. Крім того, скандальний екс-політик провела аналогію з навчанням собак.
«Слухайте, коли відправляєш пса на навчання, так пес через місяць приходить додому з нормальним виконанням команд: “Сидіти”, “Стояти”, “Лежати”. А їм потрібно сім років, щоб вони вивчили мову Степана Бандери, Тараса Шевченка, Ліни Костенко. Так чи потрібно нам стільки дебілів в Україні? Так нехай беруть той паспорт, який їм дали угорці, і пиляють в Угорщину. В чому справа? Чому я тут повинна їх годувати? Чому я повинна давати гроші на ту школу з угорською мовою навчання, румунською мовою навчання, московською мовою навчання і, вибачте, з польською мовою навчання?», – заявила Фаріон.
Фаріон, відома своєю гіпертрофованою позицією, постійно викликає навколо себе подібні скандали. Колишній народний депутат від фракції «Свобода» пропонувала навіть бити російськомовне населення України.
Про це епатажна націоналістка написала на своїй сторінці в Facebook.
Таким чином Фаріон відреагувала на інцидент, який стався в одному з маріупольських кафе, де прикордоннику зламали щелепу за прохання дати меню українською. Фаріон заявила, що завдяки таким радикальним діям можна виграти війну з Росією.
“Коли б українці просто ногою мастили в щелепу кожному москворотому, то війна б стала перемогою давно. А так поки наших б’ють. А дуже сильно повинні бити ми”, – зазначила вона.
До неї долучилася і письменниця Лариса Ніцой, яка повністю розділила погляди Фаріон.
Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
Ніцой нагадала про рішення Конституційного суду, в якому чітко визначається, що для всіх громадян України на всій території держави українська мова є обов’язковою. Крім цього, є стаття Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за невиконання рішення суду.
«Тому, якщо у нас є така законна норма і у нас є покарання за цю норму, але органи влади за цим не стежать, то що залишається робити українцям? Здійснювати самосуди. І в цьому винна влада. Я хочу, щоб виконувався закон, але що робити, коли влада ставить українців в ситуацію, коли вони повинні робити самосуд? Це вимушений крок для нас», – підкреслила письменниця.