Геращенко також звинуватила світ у недостатньому тиску на РФ.

Звільненню українського політв’язня Олега Сенцова перешкоджає лише небажання це робити президента РФ Володимира Путіна. Про це написала у Facebook віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.


Вона різко відреагувала на пояснення російського омбудсмена Тетяни Москалькової про нібито причини, через які неможливо звільнити Сенцова. "Те, що городить омбудвумен РФ Т. Москалькова про неможливість звільнення Сенцова і якусь загадкову "нову правову угоду" між РФ і Україною – це, звичайно, маячня, банальне і лицемірне затягування часу, фарс, підлість й продовження тактики шантажу долями живих людей", – зауважила Геращенко.

Олег Сенцов втратив віру у власне звільнення. Про це розповіла сестра українського політв'язня Наталія Каплан. В листі до Наталії Олег пише, що відчуває близький кінець та просить більше не обіцяти йому, що воля наближається. Натомість вона вважає, що досі існують важелі впливу на Путіна, які дозволять звільнити Сенцова.

Популярне: Українців обдеруть до нитки: новий закон примусить заплатити навіть за “собачу будку”

"Єдине, що потрібно для звільнення Сенцова, Кольченка, Сущенка, інших бранців Кремля і заручників з окупованих територій – це політична воля і бажання Путіна. Волі немає, навпаки, є бажання замордувати при потаканні і байдужості світу", – вважає український політик. "Можливі смерті і каліцтва українських політв‘язнів і заручників назавжди будуть на совісті світу, який продовжує загравати з диктатором", – додала вона.

Як повідомлялося, цього ж дня російський омбудсмен повідомила про огляд українського режисера Олега Сенцова консиліумом лікарів. "Вчора у Сенцова був проведений консиліум лікарів, збиралися лікарі ФСВП і міської лікарні Салехарда, вони визначали, який його стан на сьогоднішній день. На сьогоднішній день задовільний, він пересувається, встає, отримує спеціальне харчування Nutridrink", – розповіла Москалькова на прес-конференції в Москві.