Ми казали, що фашизм прийде в Росію з Путіним і виявився правим.

Про це пише російський опозиційний діяч Гаррі Каспаров у Фейсбук. Далі передаємо слова автора в оригіналі.

Фашистська імла вже згустилася. Ми вже живемо в цій атмосфері, дихаємо цим повітрям, я маю на увазі тих, хто залишився в нашій країні. І з одного боку, звісно, це пролог до трагічних подій. Читаємо книжки і знаємо чим все закінчиться. З іншого боку, це шанс, що режим розвалиться, бо режими, які звертаються до такого суворого протистояння з власним народом і з рештою світу, не тримаються надовго. Воно не зможе довго функціонувати навіть з матеріальними ресурсами, які зараз накопичені через вкрадене національне природне багатство. Тому, можливо, це неминуча дорога в майбутнє.

Важливо пам’ятати, що про все попереджали. Роками ми казали, що це неминуче станеться. А багато років пальцем на нас вказують, казали, що ми вороги еволюційного шляху розвитку, що ми хочемо революції, що якщо ми будемо так себе вести, то фашизм прийде до Росії, бо як не Путін, то фашисти. На що ми відповіли, що фашизм прийде в Росію з Путіним і були праві.

І те, що ми зрозуміли у другій половині першого десятиліття цього століття, на жаль, матеріалізувалося. А ті моменти, вікна можливостей, які закрилися дуже швидко, як у грудні 11-го, були пропущені, бо позиція про те, що з режимом треба домовитися. Що завжди знайдуться якісь Медвєдєви, які завжди будуть казати, що ′′свобода краща за не свободу”, що Путін – теперішнє, що Росія все одно розвиватиметься в правильному напрямку і взагалі у нас багато позитиву.

Тому ми опинилися там, де опинилися і значну роль тут відіграла не діяльність різних спектрів не тих хто не погоджувався, а тих опозиціонерів, які вірили в еволюцію режиму, перешкоджали створенню єдиного фронту проти перспективного Путіна диктатура.

Цікаво, що навіть сьогодні, на тлі тотальних репресій та підготовки до потенційного закриття країни, ми все ще чуємо деякі голоси про те, що не треба драматизувати, не треба прикрашати події. І, на жаль, це те, що значною мірою продовжує прогнозувати результат протистояння суспільства з режимом.