Крим звільнятиметься від російської окупації військовим шляхом, заявив військовий експерт, полковник запасу, військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

“Йому не пощастило набагато більше, ніж правобережжю Херсонщини. За Крим будуть бої, через те, що російські війська будуть виконувати завдання оборони”, – сказав він в ході чату в Главреді.

Військовий експерт каже, що Крим набагато простіше деокупувати, ніж ту ж Херсонську область: “Сам по собі Крим, особливо після руйнування Кримського мосту, опиниться в оперативному оточенні. І далі справа часу, поки росіяни не використають всі свої армійські запаси в Криму”. Він упевнений в тому, що кораблі ЧФ в бухтах Криму можуть “ловити й топити” ЗСУ.

“Такого роду рух обов’язково буде супроводжуватися проходженням фронту по всьому Криму. Тому Криму в цьому сенсі не пощастило”, — зазначив полковник запасу.

“З Криму доведеться йти всім росіянам і всім тим, хто отримав російські паспорти. Їм там буде дуже небезпечно перебувати, адже весь Крим буде зоною військових дій. Повинна бути евакуація, і нею повинні займатися окупаційні війська. Швидше за все, росіяни повинні будуть посадити людей на кораблі та вивезти їх з півострова. При проходженні фронту мирному населенню краще не залишатися, тим більше в Криму, де досить складна специфіка місцевості, а, відповідно, буде специфічним і рух фронту”, — додав Світан.

Раніше радник глави Офісу президента Михайло Подоляк натякнув, що захоплений Росією в 2014 році кримський півострів може повернутися в Україну вже через півроку. Чиновник планує через 6 місяців включитися в ефір з Ялти. На думку Подоляка, Крим повинен бути звільнений військовим шляхом.

У свою чергу радник ОП Олексій Арестович також вважає, що Крим може бути звільнений через півроку. Окупаційним військам Росії буде складно утримати півострів. Радник ОП зазначив, що “ні марсіани, ні американці, ні американці з китайцями Крим не втримають, якщо все зробити правильно”.

“Крим – дуже вразливий об’єкт для утримання в обороні – вкрай вразливий і вкрай незручний. Там весь цей Крим – це Кримський міст, який і так вже не дуже”, – сказав Арестович.

Додамо – український військовослужбовець Юрій Касьянов вважає, що Крим повернеться до складу України, ймовірно, після наступу ЗСУ або дипломатичного діалогу вже з новою російською владою. При цьому окупанти можуть добровільно покинути Кримський півострів у разі руйнування логістики.

В коментарі Главреду він розповів про те, що в разі руйнування сухопутного коридору військ РФ через захоплені території материкової України до окупованого Криму, півострів стане пасткою. Російські підрозділи будуть позбавлені забезпечення і добровільно залишать Кримський півострів.

“Перший (варіант, – ред.), який я вважаю найбільш вірогідним, передбачає, що Кримський півострів буде звільнено в результаті наступальних дій ЗСУ. По-перше, наші війська вийдуть до Бердянська і переріжуть сухопутний коридор до Криму, який зараз проходить по окупованих територіях. По-друге, на дно морське буде покладений Кримський міст. Після таких дій Крим стане пасткою, тому противник буде змушений евакуюватися з Криму, наприклад, в Новоросійськ.  Морським шляхом, чисто поромними переправами, або якось інакше забезпечити життєдіяльність цього угруповання буде неможливо. Переконаний, що в цьому випадку Росія добровільно звільнить півострів, відійшовши на більш вигідні позиції.”, – вважає Касьянов.

Другий сценарій, на думку блогера, передбачає зміну влади в Росії і початок перемовин між Києвом і Москвою. Підсумком діалогу має стати повернення Україні Криму та інших окупованих агресором українських земель.

“Другий варіант передбачає, що в результаті успішних дій ЗСУ зміниться політичне керівництво Російської Федерації і будуть проведені перемовини на умовах України, після чого і буде звільнений Крим. Припускаю, що президент Зеленський мав на увазі саме такий сценарій, коли Росія буде змушена піти на перемовини на наших умовах і деокупувати Крим, як і всі інші українські території.