Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає від України прийняття законопроекту про зменшення банківських відсотків по депозитах.

Фінансова та макроекономічна стабілізація має на увазі збалансування українського бюджету, відновлення економічного зростання і правильну монетарну політику. А остання з них передбачає зменшення облікових ставок, пише Корупція.Інфо

Популярне: Ви здивуєтесь! У Львові спіймали нового великого хабарника

“Все просто: найбільшим позичальником є ​​держава. Обсяг внутрішніх запозичень становить 700 мільярдів гривень, і платити такі величезні відсотки державі вкрай невгодних”, – сказано в матеріалі.

Крім того, відсутність кредитування негативно позначається на економіці України:

“Ні про яке економічне зростання при нинішніх відсотках в країні не може бути й мови. Сьогодні українські банки нікого не кредитують, взагалі нікого – ні фізичних осіб, ні юридичних. Це не тільки дуже погано для економіки, але і може стати справжньою катастрофою для самої банківської індустрії, якщо триватиме ще якийсь час “.

Відзначається, що система депозитів в країні вкрай нежиттєздатна.

“Банки, звичайно, депозити від населення залучають, але застосувати їх, видати як позики, нікому не можуть. Одночасно з цим величезна інфраструктура у вигляді сотень відділень, тисяч співробітників і безлічі інших витрат тисне на фінансові показники банківських підприємств. Хто буде виплачувати вкладникам їх відсотки, не ясно. чи зможе фонд гарантування вистояти в разі масового падіння українських банків, також невідомо “, – пишеться в матеріалі.

ЗМІ нагадує, що Україна серйозно співпрацює з МВФ лише два роки.

“За цей час було зроблено багато, швидкість макроекономічних змін висока. А тому вирішувати питання зі ставками, швидше за все, будуть дуже скоро. Падіння депозитних ставок вже йде. Та й ситуація в країні, як в політичному, так і в фінансовому плані, залишається досить напруженою. Люди щодня чекали великої війни на Сході і падіння гривні до немислимої глибини, називаючи страшні цифри в 40-50-60 гривень за долар. ні того, ні іншого, однак, не відбулося. Не дивлячись на бурхливі розмови, українська національна валюта залишається стабільною “, – йдеться в статті.