Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков прокоментував чутки про своє відсторонення з посади.

В ефірі телеканалу ICTV він сказав, що процедура його усунення не запущена і ніхто з нардепів не звертався з такою пропозицією.

«Усунути або відкликати з посади мене може лише Верховна Рада. Там є окрема процедура. Станом на сьогодні вона не запущена. Ніхто з народних депутатів не звертався з пропозицією про моє відкликання. Я розумію, що принципові позиції не завжди всім подобаються, але такий я вже є, змінюватися теж не буду», — зазначив Разумков.

Своєю чергою, політолог рекомендує Дмитру Разумкову не перегинати палицю в плані критики Банкової

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, продовжує протистояння з Офісом президента, а саме, з Володимиром Зеленським. Про це, зокрема, свідчить і той факт, що спікер Ради всупереч “слугам народу” відправив у Венеціанську комісію законопроєкт про олігархів. На тлі неодноразових чуток про його ймовірну відставку, сам Разумков заявив, що процедура його усунення з посади не запущена.

Про те, чому розгорається конфлікт між Разумковим і Зеленським і до чого він може привести, “Телеграфу” розповів політолог, директор аналітичного центру “Третій сектор” Андрій Золотарьов.

“Конфлікт, дійсно, є. А його загострення може призвести до втрати Разумковим крісла спікера, — говорить Андрій Золотарьов. — При цьому Дмитро — розумний хлопець, прекрасно розуміє, що без крісла він “обнуляється”. Ресурс крісла — це його основний капітал. Можливо, команда, яка сформувалася навколо Разумкова (близько 20 депутатів, що обертаються навколо спікера) підштовхує його до відсторонення від президента, до демонстраційної фронди. Можливо, вони пов’язують свої перспективи з Разумковим і розраховують, що він стане наступним президентом. Але поки такі перспективи — не дуже, що демонструють ті ж соцопитування”.

На думку експерта, Разумков явно переграє (не в сенсі перемагає, а в сенсі перегинає палицю з критикою). Як наслідок — відносини між ним і президентом стрімко погіршуються.

“В інтересах Разумкова — залишатися в кріслі спікера, але виглядати дещо іншим, ніж президент та його команда. Але не перегинати палицю, — пояснює Андрій Золотарьов. — А якщо він продовжить діяти в тому ж дусі, в жовтні-листопаді може статися загострення і розв’язка цього конфлікту. А саме — спроба зміщення Разумкова. Зараз команда президента до цього не готова. Розуміють, що голосів на це не вистачає. Але якщо питання постане руба, будуть діяти за принципом — бачу мету, не бачу перешкод”.

Раніше, політолог, очільник «Українського Інституту майбутнього» Вадим Денисенко висловив свою думку з приводу шансів голови Верховної Ради Дмитра Разумкова перемогти у президентських перегонах.

«Ні, він в принципі не може бути конкурентом Зеленському з кількох причин. По-перше, президентський рейтинг Разумкова зараз складає приблизно 1,5%. По-друге, тип виборця у Разумкова – зовсім інший, ніж у Зеленського. Так, у Разумкова високі показники довіри, проте на сьогодні він взагалі не справляє враження самостійного, із заявкою на успіх у довготривалій перспективі», – сказав Денисенко в інтерв’ю «Главкому».