Фінансовий експерт передрік Україні глобальну економічну кризу і повідомив, на які товари і послуги в першу чергу вдарить подорожчання.

Аналітик Олексій Кущ переконаний, що Україна опинилася в більш, ніж скрутному становищі в фінансовому плані і причина того – повна залежність від долара, цін на металургійні товари, а це нестабільність. Ціни на метал можуть варіювати щодня, відповідно і рівень доходів в країні під загрозою.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному        

За словами експерта, Україну заганяють в тупий кут кредитні зобов'язання. Якщо подібні речі не припиняться, в країні настане криза економічна, так як борги потрібно віддавати в будь-якому випадку. Як тільки іноземні інвестори відмовляться давати гроші, не стане кредитів, і все піде шкереберть. І це лихо може наступити в прийдешньому році, що вкрай небажано, так як в Україні почнеться передвиборча кампанія.

Сировина, вироблена в Україні, впаде в ціні, а те, що купується у інших країн – навпаки виросте, наприклад нафта і газ. Звідси і підвищення тарифів на комуналку, подорожчання палива на АЗС, а за ним і підвищення цін на продовольчі товари.

Хоча продовльчий сектор зачепило вже. За перше півріччя 2018 року ціни на продукти в України зросли на більш, ніж 4%. Надалі вартість продуктів в Україні зростатиме стрімко, проте стабільно.

За інформацією інших експертів, у 2017 року ціни на деякі товари в Україні зросли навіть більше, ніж на 20%, а в 2018 році таких різких стрибків цін на продукти харчування не було. Так, ціни поступово зростають, але не досягають критичних позначок.

Як запевняють експерти, у 2018 році в Україні спостерігається стандартна модель зростання цін, без будь-яких надзвичайних ситуацій, як це було, наприклад, у 2017 році. Тож різких і раптових стрибків цін не прогнозується.

Цього року в нас більш класична ситуація – помірне зростання цін на продукти харчування, непоганий урожай по всіх позиціях, тому я не очікую якихось проблемних ситуацій. Думаю, за літо у нас буде або нульовий показник, або дефляція. А потім, як завжди, з осені, починається процес поступового зростання цін на продукти, – розповів економічний експерт Борис Кушнірук.

Хоча зараз ціни на продукти харчування в Україні зупинилися або ж навіть дещо впали, у вересні значно здорожчають овочі, не кажучи вже про початок зими.

Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко також прогнозує те, що в липні-серпні в Україні була дефляція, а з вересня продукти можуть подорожчати на 10-15%.