колом

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента ("РДЕ") ПАТ КБ "ПриватБанк" в іноземній валюті з рівня C до RD (обмежений дефолт).

Про це йдеться в прес-релізі агентства, повідомляє Корупція Інфо

Рейтингові дії були проведені у зв'язку із завершенням реструктуризації єврооблігацій банку на суму 200 млн. дол. Рейтинг стійкості був знижений з рівня c до А.

"Зниження довгострокового і короткострокового РДЕ "ПриватБанку" в іноземній валюті до рівня RD і його рейтингу стійкості до рівня f слідує за завершенням реструктуризації пріоритетних єврооблігацій банку на суму 200 млн. дол., термін погашення з яких наступав 23 вересня 2015 р. Реструктуризація включала продовження терміну до погашення, але без списання основної суми боргу, а ставка по купону була збільшена. Новий термін погашення за вказаними пріоритетними облігаціями буде залежати від прогресу з реструктуризацією субординованого боргу банку з погашенням в 2016 р.", – сказано в повідомленні. 


У Fitch пояснюють, що згідно з методологією агентства обмін проблемних боргових зобов'язань, такий обмін має місце, якщо реструктуризація призводить до значного погіршення умов за фінансовими зобов'язаннями емітента, включаючи продовження строку до погашення щодо початкових умов і проводиться для уникнення банкрутства, неплатоспроможності, введення зовнішнього управління або дефолту за платежами. Зниження РДЕ і рейтингу стійкості "ПриватБанку" відображає думку Fitch, що реструктуризація боргу банку підпадає під ці критерії. 

Інші рейтинги банку не порушені рейтинговими діями щодо його РДЕ в іноземній валюті та рейтингу стійкості. Рейтинг реструктурованих облігацій вже був на найнижчому можливому рівні C до дефолту. 

Рейтинги банку можуть бути підвищені після того, як буде доступна достатня інформація про кредитоспроможність банку після реструктуризації.

"У той же час рейтинги, ймовірно, залишаться дуже низькими з урахуванням високих ризиків і країнової стелі України CCC", – сказано в повідомленні.