Звільнення українськими військами правобережної частини Херсонської області від російських окупантів затягується, оскільки наші воїни не можуть втопити всі ворожі пороми.

Захисники України не можуть втопити всі поромні переправи, оскільки на них супротивник разом з військовою технікою ставить цивільні машини й перевозить мирних людей в якості пасажирів, розповів військовий експерт – полковник запасу Олег Жданов.

“…ми не можемо втопити всі пороми чому? Саме тому що цими поромами користуються місцеві жителі…”, – зазначив він.

Експерт підкреслив, що на правобережжі боєздатність військ супротивника знижується поступово.

“Тільки лише за рахунок того, що кількість споживаних матеріальних ресурсів цього угруповання набагато більша, ніж ті ресурси, які російське командування у змозі сьогодні переправляти через Дніпро, тільки лише з цієї причини відбувається поступове зниження боєздатності російських військ на правому березі Дніпра. За рахунок інтенсивності нашого ведення вогню…”, – додав полковник.

Жданов підкреслив, що, на превеликий жаль, процес звільнення правобережної частини Херсонської області затягується.

Також, варто зазначити те, що мобілізованих в армію країни-окупанта жителів РФ нормально не навчають, не постачають та не забезпечують необхідним. Частину з них влада Росії терміново відправить на фронт, щоб компенсувати великі втрати загарбників в Україні. Про це український військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов заявив в інтерв’ю виданню “ГОРДОН”.

Експерт як приклад російського підходу до “підготовки” та екіпірування окупантів нагадав, що мобілізованим росіянам у разі поранення радили жіночі гігієнічні тампони “в рани засовувати”.

“Учитися себе бинтувати, джгути купувати в аптеках. Шкарпетки, труси, майки – цього нічого немає”, – перерахував він.

За інформацією Жданова, російські мобілізовані першої хвилі – “вони ще щось отримали”.

“До того ж найприкріше, що ті, хто прийшов першими, – у них відібрали всі нестатутні речі: ліхтарики, складані ножі, якісь супернабори інструментів маленькі. А тепер їм видають список, що вони мають із собою взяти на війну. Бо Батьківщина їм цього не дасть”, – розповідає він.

Тому Генштаб РФ, за прогнозом Жданова, “загрузне в цій рутині”.

“Перша хвиля будуть смертниками. Їх зараз доправлять на фронт. І нам уже про це надходить інформація з Російської Федерації, що сьогодні-завтра мають перші партії вибути на фронт”, – додав експерт.

Причина відправлення в Україну непідготовлених російських військових – катастрофічна ситуація з особовим складом окупантів на фронті, пояснює він.

“Вийшло так, що поки вони розносили повістки, вони припинили приховану мобілізацію. Військкомати не впоралися. Вони не змогли вирішувати два завдання одночасно”, – стверджує Жданов.

За його словами, “виникла пауза”, під час якої російські резерви в Україну перестали перекидати за лінією “прихованої мобілізації”. А втрати окупантів, навпаки, внаслідок українського контрнаступу значно зросли.

“На сьогодні якщо ми дивимося зведення втрат, то російські війська зазнають втрат десь у середньому до батальйону на добу, приблизно 500 осіб плюс-мінус. БТГр на добу. 10 діб – 10 БТГр. Це дивізія. Усе, її нема. Її треба терміново поповнювати. Тому перша партія мобілізованих поїде на фронт. Їх просто кинуть в окопи, як 1941 року”, – вважає український військовий експерт.