Господарський суд міста Києва повністю підтримав аргументи щодо неправомірності договору, відповідно до якого активи "Дельта Банку" на 450 млн грн були передані у заставу "Ощадбанку".

Про це йдеться у повідомленні Фонду, передає Корупція.Інфо

Як зазначається, ще у 2010 році "Дельта Банк" уклав кілька договорів застави та іпотеки, які забезпечували належне виконання зобов'язань перед "Ощадбанк" за угодами про відкриття та ведення кореспондентського рахунку.

Серед забезпечення був і договір застави майнових прав від 25 лютого 2015 року. Предметом застави за ним є майнові права за кредитними договорами, укладеними "Дельта Банком" з великими позичальниками-боржниками  загальною вартістю більше 450 млн грн.

У зв'язку із наявністю у цьому правочині ознак нікчемності, Уповноважена особа Фонду звернулася до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до "Ощадбанку" про визнання такого Договору застави недійсним.

Крім того, нагадаємо, що у вересні 2016 року Вищий господарський суд України, розглядаючи справу за позовом "Ощадбанк" до ТОВ "Танк Транс",  "Дельта Банк" про визнання недійсним зарахування зустрічних однорідних вимог, також прийшов до висновку, що зазначений вище договір застави не відповідає нормам закону "Про банки і банківську діяльність", "Про заставу", укладений без погодження із куратором банку, у зв'язку з чим є нікчемним.

Прийняття рішення стало можливим в т.ч. завдяки активній участі у судових засіданнях ГО "Спілка вкладників АТ "Дельта Банк".

Нагадаємо, слухання справи у першій інстанції відбувалось без участі "Дельта Банку". Для того, щоб банк не дізнався про судовий процес та не зміг захистити свої інтереси було сфальсифіковано поштові документи.

Як відомо, Нацбанк 2 вересня за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізосіб ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію "Дельта Банку", який належить Миколі Лагуну.

2 березня НБУ визнав "Дельта Банк" неплатоспроможним.

Нагадаємо, 5 квітня НБУ визнав банк "Хрещатик" неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію.

Як відомо, 24,9379% акцій банку належить Київській міській державній адміністрації.

Опосередкованими власниками банку є Андрій Іванов з часткою 37,44% і Микола Солдатенко з часткою 24,2% акцій.