Прем`єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вразив увесь світ, приїхавши 9 квітня без попереднього анонсу в Київ, де він зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. Про поїздку Джонсон розповів телефоном Президенту Сполучених Штатів Америки Джо Байдену

За результатами розмови політиків британський прем `єр-міністр наголосив на подальшій підтримці українців у боротьбі за незалежність.

Наша спільна увага залишається на підтримці президента Зеленського та українського народу в його боротьбі за свободу, – повідомив Борис Джонсон у Twitter.

Також британський прем`єр різко висловився про Володимира Путіна.

Не можна допустити, щоб варварська витівка Путіна увінчалась успіхом, – сказав він.

Нагадаємо, в суботу, 9 квітня, Борис Джонсон відвідав Київ, не анонсувавши про поїздку. Британський прем`єр провів робочу зустріч із українським Президентом. Відтак політики провели спільний брифінг. Так Володимир Зеленський наголосив на постійній підтримці з боку Великої Британії в цей непростий для України час, подякував очільнику британського уряду за приїзд до української столиці та британському народові за віру в українську перемогу.

Важлива тема – зміцнення нашої обороноздатності. Україна третій рік поспіль виділяє на сектор безпеки оборони рекордний бюджет за нашу історію –  6 % ВВП нашої держави.  Ми будуємо сильну, боєздатну армію, і сьогодні прийнято рішення збільшити її ще на 100 тисяч військовослужбовців – професійної армії. Цінуємо на цьому шляху сприяння та практичну допомогу з боку Великобританії, – зазначив Володимир Зеленський.

Борис Джонсон вкотре висловив слова підтримки Україні та наголосив, що Британія надасть Києву 120 одиниць броньованої техніки та нові протикорабельні ракетні установки. Прем`єр-мінстр Великобританії запевнив про повну підтримку сувернітету територіальної цілісності України, готовність до подальшої співпраці.

До слова, на сьогодні допомога Великобританії Україні, зокрема, складає:

  • 1,7 млрд фунтів стерлінгів для військово-морського флоту України;
  • Побудова сучасних українських військово-морських баз;
  • Пакет безпекової допомоги і озброєння;
  • Тисячі сучасних протитанкових ракет.