Наші бійці із Сил спецоперацій влаштували вдалу засідку на окупантів на одному з островів на Півдні України. Події розгорталися у Херсонській області.

Деталі спецоперації розповів боєць морського центру ССО. Нашим бійцям було поставлено завдання висадитися на один з островів у Херсонській області, провести там зачистку та зайняти позиції.

Після того, як захисники пробули на острові пів доби, вони побачили, як прямо до них уздовж річки рухається катер. Це була група російських військових. Оператори бойової групи миттєво відкрили щільний вогонь по противнику. При цьому росіяни були підготовані й також почали стріляти у відповідь з великокаліберного кулемета.

При цьому в українських оборонців не було жодних втрат. Водночас наші захисники одразу знищили російського командира та човняра, який вів катер. Це надалі підтвердили отримані розвіддані. Ворожий човен занурився в комиші,– зазначили наші захисники.

Після цього воїни відійшли, адже по острову могла б працювати ворожа артилерія. Через пів години після їхнього відходу росіяни дійсно відкрили вогонь. Коли ситуація стабілізувалася, українські воїни вийшли до ворожого човна, аби повністю знищити її. Вони зробили це для того, щоб противник знову нею не заволодів.

Додамо, що острови у гирлі Дніпра на Херсонщині – це червона зона, до якої не допускають цивільних і пресу. Там постійно тривають бої. Українські військові тримають ситуацію під контролем.

Серед тих районів, де відбуваються бойові зіткнення поблизу Херсона, називають острови у дельті Дніпра. Серед них, зокрема, острів Великий Потьомкінський. На карті бойових дій він фактично поділений. На ньому присутні як окупанти, так і українські підрозділи.

На превеликий жаль, Херсон за минулу добу зазнав 9 ударів російських військ, по області ворог випустив 381 снаряд, відомо про 16 поранених. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін у Telegram.

“За минулу добу противник здійснив 81 обстріл, випустивши 381 снаряд з мінометів, артилерії, “Градів”, ПТРК, БПЛА та авіації. Місто Херсон ворог обстріляв 9 разів (38 снарядів)”, – повідомив Прокудін.

Зі слів голови ОВА, російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області; будівлі соціальної і критичної інфраструктури Херсонського та Бериславського районів.

“Через російську агресію 16 людей дістали поранення”, – вказав посадовець.

Як заявив військовий експерт Сергій Грабський, російська армія не буде відходити до того часу, поки українські Сили оборони не перейдуть до активних наступальних дій.

“Поки ми не почнемо дробити оборону й ніби фрагментувати її, знищуючи командні центри, знищуючи місця зосередження особового складу, вони будуть зображати ніби бурхливу діяльність з утримання цієї території. Наскільки вона буде успішною? Досвід Херсонської та Харківської областей показав, що це досить неправильна ситуація, але росіяни не мають вибору, тому що ми прекрасно розуміємо, що в умовах просування й активного висування українських Сил оборони та виходу на Азовське море фактично Південний фронт противника буде знищено”, — сказав Грабський.

“І загалом противнику досить багато часу необхідно для того, щоб заповнити ресурси, можливості. Чому? Тому що ще з тогорічного використання HIMARS противник змушений був діяти так званими екстенсивними засобами, реагуючи на наші удари, відводячи основні елементи логістики за 100 кілометрів, що дуже серйозно ускладнює проблему підвезення всіх необхідних засобів, боєприпасів і особового складу. Таким чином, послаблює противника кардинально. Як швидко вони можуть це відновити? Ну, досить не швидко. І в умовах динамічного розвитку бойових дій навряд чи вони зможуть оперативно реагувати на можливості й на проведення наступальних операцій Збройними силами України”, — зазначив Грабський.