Українця вислали з території Росії і заборонили в'їзд

Федеральна служба безпеки заявила про затримання агента Служби безпеки України та видворення його з забороною в'їзду на територію РФ. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ФСБ, передає Корупція.Інфо.

Повідомляється, що ФСБ викрила в якості агента СБУ та затримала на території РФ Артема Шестакова, який є перекладачем в Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні.

"Згідно з отриманими від Шестакова показаннями, влітку 2015 року, будучи співробітником місії ОБСЄ в Луганську, він виїжджав до Києва, де був завербований в агентурний апарат СБУ під псевдонімом "Сварог" співробітником Департаменту захисту національної державності Сліпченком Сергієм Михайловичем. Шестаков за завданням СБУ здійснював на території проголошеної Луганської народної республіки збір інформації політичного, соціально-економічного та військового характеру", – йдеться в повідомленні ФСБ.

Повідомляється, що нібито Шестаков регулярно відвідував органи влади ЛНР, місця дислокації підрозділів "народної міліції".

"Одержувану візуальним шляхом або відому у процесі виконання службових обов'язків інформацію, він передавав в СБУ по мережі інтернет. Зокрема, повідомляв про пересування військової техніки та особового складу, географічні координати місць дислокації підрозділів народної міліції, номери телефонів командирів", – йдеться в повідомленні.

У ФСБ заявили, що він також співпрацював з військовою розвідкою Міноборони України, зокрема, нібито передав відомості про маршрути пересування згодом ліквідованого командира бойовиків Павла Дрьомова.

"Враховуючи, що своєю шпигунською діяльністю Шестаков не завдав шкоди безпеці Росії, згідно з чинним законодавством, йому було дозволено повернутися на територію України. Разом з тим в'їзд інформатору СБУ в нашу країну буде закрито", – йдеться в повідомленні.