За словами Дмитра Кожубенка, військового з Національної Гвардії України (НГУ), у разі втрати міста Часів Яр буде дуже складно повернути його під контроль українських сил оборони. Але ЗСУ відновлюють позиції навколо міста та не допускають його оточення.

Російські війська продовжують активно штурмувати місто військових дій на Донеччині. За словами Кожубенка, логістичні маршрути до міста перебувають під укриттям вогню артилерії противника, але незважаючи на це, постачання в місто здійснюється.

Наразі оточення міста ще не є можливим, але в разі втрати Часового Яру, це стане дуже складною задачею для українських сил. Місто знаходиться на висоті, що ускладнює будь-які спроби повернути його під контроль.

«Логістичні маршрути до міста знаходяться під контролем вогню артилерії противника. Адже в нього її достатньо, як і авіації. Але логістика в місто здійснюється. Так, складно, але мужні воїни роблять ці надскладні справи. Наразі оточення міста поки неможливе. І ми сподіваємося, що у майбутньому цього не станеться, тому що ми очікуємо, що найближчим часом надійде західна допомога в достатній кількості, й ми зможемо утримувати наші позиції», – сказав Кожубенко.

Кожубенко також зауважив, що для штурму таких позицій потрібна велика перевага, але через терен та висоту міста це ускладнюється. Також він підкреслив, що українські сили оборони цінують кожен снаряд і не хочуть застосовувати велику кількість бронетехніки чи артилерійських снарядів.

«Для того, щоб проводити штурмові дії, перевага повинна бути 1 до 5. Але якщо ця позиція знаходиться на висоті і в противника є перевага у вигляді огляду перед собою. І швидше за все, ці позиції мало прикриті рослинністю. Тому можливості заховатися немає. То ж для штурму таких позицій потрібно застосувати або велику кількість бронетехніки, або велику кількість артилерійських снарядів. Що для нас не є прийнятним, адже ми цінуємо кожен снаряд», – пояснив Кожубенко.

Отже, згідно з висловленими Кожубенком думками, ситуація у Часовому Ярі залишається напруженою, і зусилля воїнів спрямовані на збереження контролю над містом та очікування на західну допомогу.

Також зазначимо, що Збройні сили України відновили втрачені позиції в районі Часового Яру Донецької області, поблизу населеного пункту тривали запеклі бої. Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни в щоденному звіті за 13 травня.

«Українські війська нещодавно відновили втрачені позиції на північний схід від Часового Яру, тоді як 13 травня навколо Часового Яру тривали важкі бої», — йдеться у повідомленні.

Згідно з геолокаційними кадрами від 12 травня, українські військові деокуповують утриману росіянами позицію в лісовій зоні на південному заході Богданівки. За словами російського військкора, ЗС РФ нібито намагаються почати наступальні дії із західної околиці Богданівки у бік Калинівки, ймовірно, для того, аби створити умови для оточення Часового Яру через його північний фланг..

У звіті також зазначається, що російські джерела повідомляли про намагання наступу на південний фланг Часового Яру, зокрема, в районі заповідника «Ступки-Голубовські 2» та поблизу села Кліщіївка. Проте, інформацію про прорив української оборони та входження в село Кліщіївку спростував інший мілблогер, вказавши на невдалий характер атаки, яка призвела до серйозних втрат у російських рядах.