РФ готується до нового наступу на Луганщину збільшуючи кількість обстрілів на напрямку Сватове – Кремінна та намагаються знайти слабкі місця в обороні ЗСУ

 

 

Про це інформує голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Вони (російські війська – ред.) намагаються знайти слабкі місця в нашій обороні”, – сказав Гайдай.

Очільник області зазначає, що ситуація в регіоні залишається важкою, проте повністю контрольованою.  

“Збільшилася кількість обстрілів, збільшилася кількість атак на Сватовсько-Кремінському напрямку. Ну і чекаємо в лютому закінчення на різних базах підготовки двомісячної вже тих окупантів, яких набрали нещодавно по всій Росії. Якраз десь два-три тижні на те, щоб вони закінчили навчання та кілька тижнів на те, щоб їх перекинути в Луганську область”, – додав голова ОВА.

На жаль, російські окупанти продовжують тероризувати Україну ракетними ударами. Черговою жертвою став Краматорськ, де під удар потрапив чотириповерховий житловий будинок. Є загиблі та травмовані. Тим часом Кремль проводить інформаційно-психологічні операції, намагаючись розтягнути українські війська, а приховано готуючи ескалацію на критичних напрямках, якими є південь та схід.

Народний депутат України ІХ скликання, екс-гендиректор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов поділився з виданням Коментарі такою думкою:
“Міністр оборони Резніков повідомив, що окупанти можуть спробувати розпочати наступ перед роковинами з дня початку повномасштабної війни. Захід оперативно збирає для України важке озброєння, проте все ще зволікає з постачанням авіації та далекобійних ракет. Цього я щиро не розумію. Сьогодні ми отримуємо озброєння зі швидкістю, яка дозволяла б нам стримувати натиск ворога. Але ми плануємо повністю вигнати агресора з території України. Для цього нам потрібні наступальні дії, а отже – авіація та ракети великої дальності”.

За словами нардепа, є об’єктивні речі – техніку треба доставити, навчити наших бійців. Але також, за його словами, не можна заперечувати, що рішення про передачу Україні озброєння приймаються надто повільно, зі скрипом.

 “Мені дуже не хотілося б думати, що це відбувається свідомо – для того, щоб повільно послаблювати Росію. Безумовно, наші західні союзники ухвалюють рішення про постачання озброєння в Україну з огляду на власні інтереси. Але Україна платить неймовірно високу ціну, перемелюючи війська окупантів. Чим швидше до наших партнерів прийде розуміння, що більше зброї для України означає більше українських перемог на полі бою, тим швидше вони допоможуть нам вигнати агресора і закінчити цю війну”, – констатує Муса Магомедов.

Поки що все виглядає так, що маневри РФ не викликають великих авралів у українського командування.

Політолог Володимир Цибулько міркує так:

“З огляду на те, які сили готуються для весняного наступу, противник намагається через активну оборону збільшити концентрацію українських військ на зручних для нього напрямках. Поки що так виглядає, що його маневри не викликають великих авралів у українського командування. А всі атаки відбиваються наявними на дільницях фронту силами”.

За словами експерта, це дозволяє ЗСУ доукомплектуванню нові бригади найсучаснішою технікою та завершити їхнє повноцінне навчання.

“Тактична пауза українським командуванням використовується максимально корисно, ми отримуємо нові ударні бригади НАТОвського зразка”, – наголошує Володимир Цибулько.