Журналісти опитали народних депутатів щодо того, як можна змінити нинішню назву українського парламенту, передає Корупція.Інфо.

Як відомо, про необхідність перейменувати Раду напередодні заявив директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

“Верховна Рада України, сама назва, є радянською спадщиною. Я думаю, що це ще потребує якихось дискурсів, обговорень, для нас це нова ідея”, – пояснив В’ятрович.

Як зазначив, один з політологів, ідея про перейменування Ради в Національні збори вже висловлювалася. «Раніше йшлося про те, щоб створити двопалатний парламент, і це було б більш доречно. Але зміна назви вимагає змін до Конституції, а це 300 голосів в парламенті”, – говорить він.

Популярне: "Переноситься один робочий день із…": Скільки українці відпочиватимуть у березніПарламентарі, назвали різні варіанти нової назви, так позафракційний Борислав Береза заявив, що від перейменування нічого не зміниться. А представник фракції БПП жартома запропонував назвати Раду галактичним сенатом.

Депутат із фракції Радикальної партії Олега Ляшка Дмитро Лінько зазначив, що питання перейменування не є важливим, у противагу реальним змінам у виборчому законодавстві.

“Якщо ми доб’ємося зміни виборчого законодавства, то тоді вже можна буде міняти і назва. Зараз необхідності в цьому немає. Назва може бути абсолютно будь-яким…”, – впевнений депутат.

Джерело: informator.news