Головні новини України
Подобається

«Гаманець» Януковича: що відомо про статки олігарха-утікача Сергія Курченка

07/12/2017     Автор: Ігор Нагорний
«Гаманець» Януковича: що відомо про статки олігарха-утікача Сергія Курченка

Генеральний прокурор України заявив, що політик Міхеіл Саакашвілі начебто отримав фінансування від бізнесмена Сергія Курченка, який належав до найближчого оточення Віктора Януковича і заробив свої статки під час його президентства. 

Наразі Курченко працює в Росії та, за даними російських та вітчизняних ЗМІ, має бізнес-інтереси в окупованому Криму та в окремих районах Донбасу, які не контролює влада України. Громадське вирішило нагадати історію Сергія Курченка.

Про олігарха Сергія Курченка в українському бізнесі заговорили у 2012 році після гучного розслідування журналістки Forbes-Україна Севгіль Мусаєвої. Саме тоді стало відомо, що його група компаній «Газ Україна», зокрема, заробляє на продажі зрідженого газу державного підприємства «Укргазвидобування». Купуючи за пільговою ціною продукт, що мав іти на забезпечення соціальних потреб населення, компанії продавали його за ринковою ціною мережам автозаправних станції.

Поступово він став одним з «гаманців» оточення тодішнього президента України Віктора Януковича. Курченко почав скуповувати активи в різних сферах економіки. Однією з перших помітних оборудок стала купівля футбольного клубу «Металіст» (Харків) у впливового бізнесмена Олександра Ярославського в грудні 2012 року. Уже наприкінці лютого «Газ України» перетворився на «Восточно-Европейскую топливно-энергетическую компанию» (ВЕТЭК).

Згодом компанія Курченка викупила Одеський нафтопереробний завод у російського «Лукойл», стала власником близько 150 автозаправних станцій в Україні та великої мережі газозаправних станцій Sparschwein у Німеччині. Улітку того ж року відбувся продаж «Українського медіахолдингу» (УМХ) — найбільшого в Україні. Загалом за всі свої медіа бізнесмен Борис Ложкін тоді отримав більш ніж 300 мільйонів доларів США. Цікаво, що саме УМХ був видавцем Forbes Україна, який уперше розповів про Сергія Курченка.

Останнім великим надбанням олігарха за часів Януковіча став «Брокбізнесбанк» братів Буряків. Це відбулося в липні-серпні 2013 року.

Після Революції Гідності та подій у Криму та на Донбасі Курченко залишив Україну. Майже всі українські активи націоналізували або, як банк, ліквідували.

 

 

 

Популярне: За те, щоб стати «зіркою» телеканалу «112 Україна» Ляшко заплатив майже 2,5 млн грн