Історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер під час засідання Радбезу ООН відіслав постійного представника росії при ООН Василя Небензю, який висловив сумніви в аргументації ученого щодо імперської політики москви, до офіційного вебсайту президента рф.

Про це передає власний кореспондент Укрінформу.

«російський представник попросив мене надати джерела, і я дуже радий прислужитися, – зауважив він. – Якщо вас турбують джерела із заяв високопосадовців рф, то я відсилаю російського представника до вебсайту президента рф, де він знайде виступи президента рф, який заперечує існування України на тій підставі, що Україна була придумана нацистами, на тій підставі, що Україна була винайдена комуністами, і на тій підставі, що 1000 років тому варяг прийняв хрещення».

Снайдер також нагадав небензі про численні «відверто геноцидні зауваження» заступника голови ради безпеки росії дмитра медведєва, а також виступи пропагандистів на російському державному телебаченні.

«російське державне телебачення – це орган російської держави, як сказав сам президент рф. Воно представляє національні інтереси росії. Таким чином, заяви, зроблені по російському державному телебаченню, важливі не тільки як відображення російської політики, а і як спосіб мотивації російського населення до геноциду», – наголосив професор.

Він нагадав, що пропагандисти самі із занепокоєнням заявляли про можливість притягнення їх до відповідальності за воєнні злочини.

«Представник рф вважав за потрібне піддати критиці мою кваліфікацію. Я сприймаю це як знак гордості і як дуже маленький елемент у більш масштабній атаці на російську культуру», – зазначив професор, оскільки він сам досліджував масові вбивства росіян, зокрема під час блокади Ленінграда.

Він зазначив, що в росії нині неможливе відкрите обговорення російської історії. А такі організації, як «Меморіал», «які провели героїчну роботу з дослідження російській історії, криміналізовані».

Водночас Снайдер висловив вдячність представникові рф за те, що той «допоміг донести думку» про заперечення росією історії України.

«Представник росії сказав, що всякий раз, коли українці в минулому чи нині стверджують, що вони існують, то це русофобія», – зазначив він, додавши: «Твердження про те, що країна не має історії, є геноцидом».

У вівторок росія скликала засідання Ради безпеки ООН для обговорення «русофобії як чинника, що перешкоджає пошукові довгострокових і стійких рішень української кризи».

Снайдер, який виступив у Радбезі на запрошення партнерів України в Радбезі, пояснив, що термін «русофобія» відображає характер агресивної війни, яку росія веде проти України, і є способом імперського виправдання воєнних злочинів рф.

Небензя заявив, що професор у своїх твердженнях нібито не послався на джерела.

Як відомо, Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки України зібрав добірку фейків, маніпуляцій і дезінформації, які російські окупанти створили на ранок 15 березня.

Постійний представник Російської Федерації при Організації Об’єднаних Націй Василь Небензя поширив чергову маніпуляцію щодо війни в Україні, повідомила у середу пресслужба ЦПД в Telegram.

“Київський режим бореться з канонічною православною церквою в Україні, яка жодного формального відношення до Росії не має. До рейдерських захоплень храмів додалися плани відібрати Києво-Печерську лавру. Цей крок загрожує небувалим сплеском братовбивчого внутрішньоукраїнського протистояння”, – заявив він.

Маніпуляцію поширили також у міністерстві закордонних справ РФ:

“У вересні 2021 року президент України Володимир Зеленський закликав усіх українців, які вважають себе росіянами, виїхати з країни. Тих, хто цього не зробив, зокрема жителів Донбасу, “стимулювали” бомбардуваннями, їх просто фізично знищували”.

Водночас видання The Washington Post повідомило, що “якість” української армії начебто погіршилася внаслідок втрат на полі бою багатьох найдосвідченіших бійців. Це – дезінформація. Секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що така інформація не відповідає дійсності.