Спеціальний представник Китаю Лі Хуей після візиту до Москви зробив заяву щодо війни в Україні.

Ні Україна, ні Росія на сьогодні “не закрили двері переговорів”. Таку думку висловив він після поїздки до Москви, передає CNN.

Він зазначив, що сторони “не зовсім позбавлені консенсусу” й вже звично назвав повномасштабну війну “кризою”.

“Криза в Україні зараз може зіткнутися з багатьма труднощами для сторін, щоб сісти за стіл і домовитися. Росія ніколи не виступала проти мирних переговорів”, – сказав він.

Ба більше, за його словами “Українська сторона також сказала, що вона дорожить і прагне миру, і я відчуваю, що обидві сторони не закрили двері для мирних переговорів”.

«Цей конфлікт переживає ключовий момент. Хоча у нас і склалося враження, що між двома сторонами немає бажання йти назустріч одна одній, важливо, щоб хтось почав докладати зусиль для пошуку можливостей зближення сторін», – сказав дипломат.

Він додав, що останнім часом з ініціативами політичного врегулювання «української кризи» виступили Південна Африка, Бразилія та інші країни, й Китай готовий співпрацювати з усіма ними.

«Китай вітає ці пропозиції і готовий взаємодіяти з усіма сторонами… Китай готовий зробити все, що завгодно, аби тільки це сприяло деескалації і зниженню напруженості», – сказав дипломат.

Метою свого нинішнього турне Лі назвав налагодження контактів зі сторонами «конфлікту». Цієї мети, за його словами досягнуто, й тепер Китай готуватиме наступні кроки.