Після скасування депутатської недоторканності Володимиру Зеленському та його команді потрібно зосередитися на посадках чиновників, які порушили закон. При цьому почати потрібно з екс-президента Петра Порошенка.

Таку думку в своєму новому відеозверненні висловив відомий українських журналіст і підприємець Андрій Пальчевський. Він прокоментував історичне рішення українського парламенту, який 3 вересня проголосував за прийняття закону про скасування депутатської недоторканності.

«Тепер ми і головне вони – які сидять під куполом – ніби як в рівних правах. Ура!», – заявив Пальчевський.

Журналіста здивувало, що після прийняття доленосного рішення Порошенко виступив перед депутатами і розповів про те, як його політична сила підтримувала вказаний законопроект.

«Подібні прийомчики Петру Порошенку з рук не зійдуть. Я, до речі, все чекаю, коли ж Володимир Зеленський почне виконувати другу обіцянку: саджати. Починати йому треба саме з цього нашого чудового Петі, «організатора» нібито всіх наших перемог. Ганьба, Петруша! До чого тут ти? У тебе було п’ять років, а ти в цей час нам вводив військовий стан для того, щоб стати президентом ще раз», – обурився Андрій Пальчевський.

Нагадаємо, Верховна Рада VIII скликання прийняла в другому читанні законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

За законопроект № 7203, який КСУ 19 червня 2018 року визнав конституційним, віддали свої голоси 373 нардепи.

Відзначимо, Конституційний суд України в червні 2018 року визнав цей законопроект конституційним. Але зауважив, що при прийнятті закону необхідно враховувати здатність політичної і правової системи не заважати депутатам працювати і уберегти їх від політичного тиску в умовах повної відсутності інституту депутатської недоторканності.

Відповідно до прийнятого закону, з 1 січня 2020 року всі депутати стануть офіційно «доторканними», але можливості для політичних переслідувань за парламентську діяльність будуть зведені до мінімуму.

Як депутати голосували за зняття депутатської недоторканності по фракціях:

“Слуга народу” – 252;
“Опозиційна платформа – за життя” – 0;
ВО “Батьківщина” – 23;
“Європейська Солідарність” – 24;
“Голос” – 19;
Група “За майбутнє” – 22;