У Афінах відбувається Європейська конференція голів парламентів. Виступ російської спікерки Валентини Матвієнко відмовились слухати представники Польщі – вони демонстративно вийшли з зали.

Бойкотували промову спікерки Ради Федерацій маршалки Сейму та Сенату Польщі Томаш Гродзський та Елжбета Вітек.

Цей крок – знак солідарності з країнами, територію яких окупувала Росія.

На знак солідарності з країнами, територія яких зараз окупована Росією, маршалок Сейму Елжбета Вітек під час виступу спікера Ради Федерації Росії Валентини Матвієнко вийшла із зали пленарних засідань,– мовиться у повідомленні Сейму.

До бойкоту приєднались балтійські країни.

Такі самі аргументи навели – і в польському Сенаті. Там зазначили що Томаш Гродзький разом з делегацією вийшов на час виступу Матвієнко, яка говорила про демократію.

.За інформацією ЗМІ, також до бойкоту приєднались делегації Латвії, Литви та Естонії. Вони вийшли з зали, як тільки Матвієнко дійшла до трибуни.

Текст публікації Сейму Польщі:

Європейська конференція спікерів парламентів країн РЄ. На знак солідарності з країнами, територія яких окупована Росією, спікер Сейму Елжбета Вітек, під час виступу представниці Ради Російської Федерації Валентини Матвієнко вийшла з пленарного залу.

Текст публікації Сенату Польщі:

На Європейській конференції спікерів парламентів спікер Сенату Республіки Польща професор Гродзський та делегація вийшли з кімнати під час виступу голови Ради Російської Федерації Валентини Матвієнко про демократію.