Сьогодні, 31 жовтня, українські військові 54-ї окремої механізованої бригади повідомили про те, що збили у небі над Донецькою областю на Бахмутському напрямку російський вертоліт МІ-8.

“54 бригада приземлила МІ-8 окупантів. Донеччина”, – йдеться у повідомленні.

Судячи з відео, гвинтокрил був збитий з ПЗРК.

Мі-8 – багатоцільовий гелікоптер, розроблений ОКБ М. Л. Миля на початку 1960-х років. Один з найбільш масових двох двигунових гелікоптерів у світі, а також входить до списку найбільш масових вертольотів в історії авіації. Широко використовується для виконання безлічі цивільних і військових завдань.

Десантно-транспортна модифікація Мі-8МТ призначена для висадки та евакуації десанту, вогневої підтримки сухопутних військ, прицільного бомбометання, перевозки вантажів та десантників.

У вантажній кабіні наявні 24 відкидні сидіння, лавки або інше, в залежності від мети використання гелікоптера. Може бути озброєний носовим та кормовим ККТ, а також “ЭВУ”, пристрій викиду ХТЦ та дипольних відбивачів”АСО-2В”(під хвостовою балкою), і станцією оптико-електронних перешкод “Липа”. Серед устаткування присутні: радіостанції “Баклан-20” і “Ядро-1”, радіокомпаси АРК-15М і АРК-УД, доплерівський вимірювач швидкості і зносу ДИСС-32-90, авіагоризонти АГК-77 і АГК74В, радіовисотомір Ф-037, навігаційна система А-723, метеорадіолокатор 8А-813.