У Новій Каховці була перестрілка між бійцями ОРДЛО та Росгвардією.

Про це у своєму відозверненні сьогодні, 17 квітня, розповів голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.

Він розповів, що вчора у Новій Каховці була перестрілка між бійцями ОРДЛО та Росгвардією.

“Вчора в Новій Каховці пристойна перестрілка була між (бойовиками – ІФ) ОРДЛО і російськими військовими або Росгвардією, точно не знаю”, – сказав Кім у відеозверненні в неділю.

“Я не знаю за кого вболівати в цій ситуації”, – прокоментував подію Віталій Кім.

Кім додав, що в РФ почалися масові арешти:

“Масові арешти, чистка по військовим, по Криму, шукають винних. Виходячи з того, як відбуваються події, мені аж цікаво, чи вгадаю ще раз. От невдовзі ці чорнороті пропагандисти – Соловйов, Скабєєва, невдовзі, схоже, й їх примуть і посадять до в’язниці і оголосять винуватими. Думаю, зараз риторика буде потрохи мінятися і в офіційних росЗМІ”, – сказав Кім.

Також за декілька днів у Миколаєві полагодять воду.

Кім зазначив, що наразі місцева влада активно займається тим, щоб у людей знов був доступ до води:

“Продовжує РФ нас бомбити цими ракетами, калібрами. Одразу скажу, перебили провід живлення, але все поправимо. По воді насущне питання – дорозібралися ми з ситуацією – де, чого і як. Я думаю, полагодимо. Якщо що, все одно їде вода, їдуть свердловину бурити, вода буде так чи інакше. У будь якому випадку, ми будемо з водою. Очисні установки їдуть, опріснювачі, багато областей відгукнулося, водовозки їдуть. З водою розберемося, два-три дні треба потерпіти для того, щоб прийти до нормального режиму”, – сказав Кім.

Окрім того очільник міста висловив думку, що в Росії не хочуть їхати на війну, а ті хто хоче, мають на меті зовсім інші цілі:

“Почали сюди тягнути тих, хто погоджується їхати. Їдуть сюди не воювати, виявляється, браві російські солдати. А їдуть вони сюди мародерити. Вони надивилися, наслухалися, що тут так можна і найбільша падаль погоджується сюди їхати, для того, щоб ґвалтувати і мародерити. Мало того, вони не доїжджають, вони у себе мародерять. Навіть у себе на базах”, – сказав Кім.

Також загарбники вкотре показали своє байдуже ставлення до життя мирних мешканців
Зазначимо, що це вже не перший випадок, коли окупанти гатять по своїх же позиціях. Так, Російські окупанти в зоні проведення Операції Об’єднаних сил вгатили з важкого озброєння по власних позиціях – аби потім звинуватити у агресії українську армію.

Про це інформує пресгрупа Оперативно-тактичного угруповання “Схід” на сторінці у Facebook.

“З метою звинувачення українських військ у використанні важкого озброєння та створення картинки для російських пропагандистських ЗМІ, російсько-окупаційні війська здійснили чергову провокацію – відкрили вогонь з важкого озброєння по власних позиціях в районі населеного пункту Пікузи”, – мовиться у повідомленні.

“Це свідчить про те, що окупаційні сили намагаються видати обстріл своїх позицій за вогонь у відповідь наших військових. Такими діями загарбники вкотре продемонстрували своє цинічне та байдуже ставлення до життя й здоров’я мирних мешканців”, – наголосили в ОТУ “Схід”.

Також вчора Служба безпеки України оприлюднила аудіозапис чергової перехопленої телефонної розмови ворожих військових.

Так, один із військових інструкторів Росії жалівся, що нова партія новобранців, м’яко кажучи, не зовсім придатна для війни.

“Як сказав полковник, 10 днів тому зібрали зброд по всьому Ростову. Там наркомани, діди та повії, у чоловічому вигляді…”, — розповідає приятелю окупант.

У СБУ зазначають, що Росія зазнає важких втрат від українських захисників, тому для поповнення свого війська не гребує ніким.

За його словами, «новенькі» так багато чули про мародерство передових груп окупантів, що замість вогневої підготовки відточують навички грабіжництва. Причому прямо на тренувальних базах Росії.

«Ми думали залишити катери біля інституту. Я підійшов поговорити з їхнім старшим — там якийсь заступник дивізії був… Поки я з ним спілкувався, повертаємось: якийсь із них уже розбирає катер! Просто на рівному місці! Там народ настільки дивний… Вони мародерять самі у себе!», — обурюється інструктор.