газпром
"Газпром" заявляє, що Україна винна йому $212 млн за постачання 704 млн кубометрів газу на окуповану територію

Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер журналістам у п'ятницю, передає Корупція.Інфо

За його підрахунками, заборгованість "Нафтогазу" за поставки в "ЛНР" і "ДНР" становить $ 212 млн. Глава "Газпрому" вважає, що оплачувати постачання газу на оккупірованих Росією територію повинна Україна.

"Ми виходимо з того, що цей контракт, так як Донецьк та Луганськ перебувають у складі України, повинен бути сплачений контрактодержателем, яким є компанія" Нафтогаз ", – сказав він.

Нагадаємо, в квітні "Нафтогаз" відмовився укладати з "Газпромом" угоду про газ для бойовиків. Додамо, що у березні російське ВАТ "Газпром" почало постачати через нові газовимірювальні станції на кордоні з українським Донбасом газ безпосередньо на окуповані території.  А на початку квітня глава Міненерго Росії Олександр Новак пригрозив Україні судом за відмову оплачувати поставки російського газу на Донбас. 

За інформацією міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, Україна з вересня 2014 по березень 2015 безоплатно поставила в зону проведення антитерористичної операції на Донбасі природного газу на 9 млрд грн. За словами міністра, обсяг поставок природного газу в зону АТО за вказаний період склав 1,5 млрд кубометрів за 6000 грн за тыс. куб. м.