Генерал-полковник армії США (у відставці) Д.Петреус, який командував коаліційними військами в Іраку та в Афганістані, а пізніше був директором ЦРУ, нещодавно відвідав район проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі.

Він надав коментар щодо побаченого під час візиту:

 "Мене дуже вразив професіоналізм українських сил, з якими посол Хербст і я мали можливість провести час під час візиту до Авдіївки та ділянки фронту біля Донецького аеропорту. Командувачі, з якими ми зустрілися, були вочевидь надзвичайно компетентними та досвідченими. Молоді українські хлопці та дівчата у військовій формі, яких ми бачили, так само справили на мене велике враження. Власне, усі українці мають пишатися ними — та бути вдячними за їхню службу".

"Дуже сумно бачити, що було зроблено з цією частиною України," — зазначив генерал Петреус, — "але бачити тих, хто зголосився стати на службу Україні у годину війни, надзвичайно наснажливо. 

Для нас із послом Хербстом було привілеєм провести з ними час, і ми поїхали з фронту, надихнувшись тими лідерами і солдатами, з якими ми зустрілися. Вони однозначно заслуговують на те, щоб наша країна та наші союзники і надалі їх підтримували".

Нагадаємо, раніше командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Сирський провів зустріч із членом наглядової ради «Атлантичної ради» генералом США у відставці Девідом Петреусом та директором Євразійського центру «Атлантичної ради» паном Джоном Гербстом. 

Під час зустрічі, командувач операції Об’єднаних сил поінформував високих гостей щодо поточної безпекової ситуації в районі проведення ООС.

Крім того, членам американської делегації були представлені беззаперечні докази російської агресії на Донбасі. 

Зокрема, продемонстровані захоплені у противника окремі зразки озброєння та військової техніки, що застосовується російськими окупаційними силами на території Луганської та Донецької областей.

Також, член наглядової ради «Атлантичної ради» Девід Петреус та пан Джон Хербст побували у Авдіївці біля «Меморіалу на честь загиблих українських військових».

Відзначимо, що не так давно було оприлюднено факти використання російськими військовими на Донбасі снарядів «Краснополь».

За час проведення операції Обʼєднаних сил зафіксовано 3 випадки застосування артилерійських боєприпасів типу «Краснополь» – як по позиціях наших військ, так і об’єктах цивільної інфраструктури.

У всіх трьох випадках у місцях розривів знайдені характерні уламки зазначеного боєприпасу.