Сили оборони України знищили майже дві роти і два склади боєприпасів російських окупантів на Таврійському напрямку.

Як повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія”, бригадний генерал Олександр Тарнавський у Telegram, робота зі знищення ворога триває.

Зокрема, підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони таврійського напрямку протягом доби виконали 803 вогневих завдань.

“Втрати ворога вбитими та пораненими склали майже дві роти”, – наголосив бригадний генерал.

Тарнавський повідомив, що знищено та пошкоджено понад 10 одиниць озброєння і військової техніки. Зокрема, БТР, 3 одиниці міномет 120 мм та один міномет 82 мм, протитанкова гармата МТ-12 “Рапіра”, самохідна гаубиця 2С19 “Мста – С”.

Також було знищено два склади з боєприпасами ворога.

Той факт, що військове керівництво РФ не веде підрахунку загиблих на фронті в Україні солдатів, тому що така інформація в разі її витоку матиме ефект бомби, що розірвалася. Таку думку сьогодні, 31 травня, висловив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

“Я думаю, не ведуть, тому що є така логіка: якщо ти будеш вести, будеш збирати інформацію, то рано чи пізно десь станеться витік, І цей витік буде, наприклад, із російського Генштабу — “цілком таємно” хтось сфотографував, і це матиме ефект такої бомби, нейтронної бомби. Просто величезна цар-бомба в Генштабі вибухнула. І важко буде якось аргументувати, що ні, все це українці зібрали. Так це ж ваші дані. Тому простіше не вести, простіше не рахувати і закрити очі, зробити вигляд, що цього нічого немає взагалі”, — сказав Ступак в ефірі телеканалу FREEДОМ 

При цьому в російському Міноборони рапортують про нібито знищення української техніки, щоб закрити негативний для РФ порядок денний.

“Немає просування на фронті? Закриймо — там пошкоджені 100 500 000 одиниць української техніки. Відразу обмовлюся і скажу, що в Україні ми не живемо в нашій інформаційній бульбашці, в жовто-блакитній, що в нас тільки одні перемоги. Ми прекрасно бачимо, де в нас є втрати. Тобто ми прекрасно це знаємо. Так, у публічну площину це не викидаємо, але ми точно розуміємо, що за переможними нашими реляціями теж є жертви. Гинуть наші хлопці, наші молоді хлопці, дівчата, техніка наша знищується. Ми це все бачимо. Ми не живемо тільки в перемозі. Ми це все прекрасно усвідомлюємо, і ми цим капітально від вас відрізняємося, від росіян. А у вас тільки одні перемоги й взагалі немає поразок”, — сказав Ступак.

Окрім цього, новини про дезертирство з російських військ лише частішають, підкреслює голова берлінської правозахисної організації “Русь Сидящая” Юрій Боровських

“З самого початку повномасштабного військового вторгнення у російських військових судах було зареєстровано понад 1 000 справ про дезертирство. Наразі новини про такі випадки почали з’являтися дедалі частіше”, — зазначив він в ефірі телеканалу  FREEДОМ.

Боровських розповів про справу про масове дезертирство восьми мобілізованих уродженців Калінінградської області, які перебували на території Луганської області. Вони скаржилися на те, що немає жодного забезпечення харчами та боєприпасами. І з цієї причини вони їдуть.

“У так званій “ЛНР” вони залишили частину та поїхали до Росії. Доїхали до Московської області та прийшли у відділення поліції та здали зброю. І там їх одразу заарештували, завели кримінальні справи. Вони отримали від 6 до 8 років ув’язнення”, — розповів правозахисник.

Стосовно дезертирства в ПВК “Вагнер” Боровських заявив, що там у завербованих просто немає умов, щоб продовжувати бойові дії.

У в’язницях та російській армії вже немає ресурсу, упевнений Боровських.