Янукович, санкції

Заступник глави Громадської комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні Станіслав Батрин вважає, що створення міжвідомчої робочої групи з координації повернення в Україну активів, вкрадених режимом Януковича по суті означає чергову відстрочку початку реальної роботи. 

Як відомо, санкції Ради ЄС щодо вищих посадових осіб України були введені в дію постановами Ради ЄС 5 березня та 14 квітня минулого року.

"Українській владі дали рік, щоб довести провину фігурантів списку санкцій. Україна не тільки не довела провину – у держави досі навіть немає формалізованих обґрунтованих претензій до більшості осіб з команди Януковича", – зазначає Батрин.

ГПУ як орган і генпрокурор як керівник взяли на себе виняткову і повну відповідальність за організацію та підтримку держобвинувачення щодо В.Януковича, В.Захарченка, В.Пшонки, О.Якименка, А.Портнова, О.Лукаш, А.Клюєва, В .Ратушняка, О.Януковича, В.Януковича, А.Пшонки, С.Клюєва, М.Азарова, А.Азарова, С.Курченка, Д.Табачника, Р.Богатирьової, І.Калініна, С.Арбузова, Ю.Іванющенка, О.Клименка, Е.Ставицького. Також мала б бути доведена вина і застосовано покарання до всіх дійовим особам режиму Януковича, незалежно від прізвищ і статусу.

При цьому, наголошується у статті, ГПУ не мала наміру ділитися зоною контролю в питанні повернення активів і підтримки санкції з іншими органами влади, громадськими активістами, організаціями.

За словами Батрина, цивілізовані країни ввели політичні та економічні санкції до окремих представників режиму за власною ініціативою, і це не заслуга ГПУ.

"Очевидно, що розслідування щодо "касти недоторканних" і після Майдану відбуваються за особливими правилами: починаються "складності" у розслідуванні, з'являються незрозумілі рішення судів, що відмовляють у взятті під варту, а також заяви по лінії ГПУ про те, що вони не можуть чинити тиск на суд", – зазначає Батрин.

"Особливе ставлення" до "недоторканних" дало можливість представникам режиму Януковича піднімати питання про скасування санкцій. Таким чином, формальні підстави для скасування санкцій – порушення права власності, права на здійснення господарської діяльності, ділової репутації і т.д. Фактичні – відсутність доказів причетності зазначених осіб до скоєння економічних злочинів або порушення прав людини в Україні.

У зв'язку з цим на рівні Ради ЄС було вирішено відмовитися продовжувати санкції щодо 4 осіб з обмежувального списку, а санкції щодо ще 4 осіб можуть бути зняті 6 червня 2015 року.