1

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження стосовно міського голови Запоріжжя Володимира Буряка за статтею 172 Кримінального кодексу – грубе порушення законодавства про працю.

Як пише Радіо Свобода, Буряка підозрюють в незаконному звільненні директора департаменту житлово-комунального господарства міськради Валерія Безлепкіна, передає Корупція Інфо

Прес-секретар мера Запоріжжя Ольга Мішок пояснила, що Безлепкіна звільнили через реорганізацію та ліквідацію посади директора департаменту ЖКГ. "Офіційно пану Безлепкіну про це було повідомлено, і також, як цього вимагає закон, йому була запропонована інша, вакантна у той час посада. Про що є лист, пан Безлепкін ознайомився з цим наказом від 25 травня 2015 року", – говорить Мішок.

У свою чергу Безлепкін каже, що йому не запропонували нову посаду, у зв'язку з чим він звернувся в ГПУ.

"Згідно з чинним законодавством, Запорізький міський голова зобов'язаний надати мені вакантну посаду, які були у міській раді. Це посади директорів департаментів, директорів комунальних підприємств, але, зловживаючи своєю владою, він не надав посади, а звільнив мене в період лікарняного", – заявив він.

Найближчим часом мер Запоріжжя буде викликаний на допит у справі про звільнення директора департаменту ЖКГ.

Крім того, Буряк може стати фігурантом кримінального провадження щодо посадових осіб Запорізької міськради та металургійного комбінату Запоріжсталь, яке підозрюють у несплаті коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. За словами представника Генпрокуратури Владислава Куценко, в результаті цього бюджет міста не отримав 150 млн гривень.

У разі визнання судом Буряка винним у незаконному звільненні, йому загрожує позбавлення права займати посаду міського голови до трьох років або виправні роботи, повідомив Куценко.

"Якщо суд вибере друге покарання у вигляді 2 років виправних робіт, то запорожці зможуть спостерігати, як мер міста підмітає вулиці або підстригає газони", – додав прокурор.