Генпрокурор Юрій Луценко вважає контрабанду запасних частин для військової техніки з Росії до України прийнятним фактом в період війни.

Про це він написав 27 лютого на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

«Бездумний розпродаж військової техніки в період до 2014 року призвів до гострої нестачі запасних частин та вузлів для ремонту танків, БТР, артилерії тощо. Не секрет, що ці запчастини контрабандно ввозять для потреб оборонпрому. Вважаю це прийнятним в умовах воюючої країни», – заявив Луценко.

Водночас він підкреслив, що «неприйнятним і аморальним є нажива на цій діяльності». «Для мене нема різниці, хто і під чиїми прапорами це робить», – зауважив генпрокурор.

«У випадку компаній «Оптімумспецдеталь» та «Ренал», які стали об’єктом журналістських розслідувань, військова прокуратура в ході податкової перевірки вже встановила нанесені збитки держбюджету на 22 млн грн. ДФС в найближчий час має завершити перевірку решти 20 фірм – контрагентів», – повідомив Луценко.

«Сподіваємося, що попри політичний ажіотаж у ВР і розголошення даних досудового слідства, ми зможемо в наступні дні оголосити підозри, піти до суду і повернути кошти в бюджет. Також ми очікуємо, що НАБУ згідно своєї підслідності, дасть відповідь на ймовірні правопорушення держслужбовців, керівників держпідприємств та членів їх сімей у цій схемі», – заявив генпрокурор. 

Така гучна заява генпрокурора не залишилася без уваги експертів. Так Денис Гороховський у своєму Фейсбук прокоментував допис Юрія Луценка.

"Уважно стежте за ходом думки і рухом рук.

Луценко, який ніби генеральний прокурор України, каже, що ні для кого не секрет, що в Україну завозять контрабанду для оборонпрому.

І не проблема, що цю контрабанду завозять безпосередньо з країни-агресора.

І не проблема, що завозять її через фірми-прокладки, які наварюють на країні, що воює мільйони.

Це, на думку прокурора, допустимо.

А потім генеральний прокурор нагадує, що закон один для всіх, а значить, що, якщо ви спробуєте повторити цю схему, то вас обов'язково посадять".