Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що посол США в Києві Марі Йованович вручила йому список осіб, яких не повинно переслідувати українське правосуддя.

Різка заява Юрія Луценка про спробу посла США в Києві Марі Йованович передати йому список осіб, на яких не поширюється юрисдикція України, швидше за все, є спробою генпрокурора постати перед західною аудиторією прихильником права і непідкупним держчиновником.

«Я відповів, що це неприйнятно: ніхто в цій країні, будь то наш президент або наш парламент, не зупинить мене від судових дій в разі вчинення злочину», – наводить слова Луценка в інтерв'ю телеканалу Hill.TV.

Генпрокурор розповів, що це сталося під час їх першої зустрічі, відразу після його призначення на пост в травні 2016 року.

При цьому Луценко повідомив, що Генпрокуратура не отримала майже чотири мільйони доларів, які, як передбачалося, виділить американське посольство.  Однак на які цілі передбачалося направити ці кошти і на яких умовах вони надавалися, Луценко не уточнив.

Натомість у Державному департаменті (зовнішньополітичне відомство, аналог українського МЗС – 24 канал) наголосили, що заяви Луценка – "відверта фальсифікація".

"Ми бачили повідомлення про звинувачення. Наразі Сполучені Штати не надають ніякої допомоги Генеральній прокуратурі, але раніше намагалися підтримати фундаментальну реформу сектора правосуддя, зокрема в ГПУ, після Революції гідності 2014 року. Коли ж політична воля для справжніх реформ з боку кількох прокурорів, що змінювали один одного, виявилася недостатньою, ми взяли на себе відповідальність перед американськими платниками податків і перенаправили допомогу на більш продуктивні проекти", – розповів представник органу у коментарі The Hill.