Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав накази про звільнення з посад прокурорів восьми областей.

“Генеральний прокурор Руслан Рябошапка 6 вересня 2019 року звільнив з посад прокурорів Волинської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Рівненської, Сумської та Тернопільської областей”.

Окрім того, У генпрокурора з’явився перший заступник. Руслан Рябошапка призначив своїм першим заступником Віталія Каська. Відповідне повідомлення було опубліковано прес-службою ГПУ.

Таким чином, генпрокурор отримав першого заступника.

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка пообіцяв дуже швидкі зміни.

Про це сказав голова фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія, виходячи з зустрічі депутатів фракції з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє УНІАН.

Арахамія зазначив, що за словами депутатів-мажоритарників, до них приходять люди і кажуть, що «все ще в країні багато всяких схем, хтось там краде гроші», і зараз є «велика надія на генерального прокурора».

Також Арахамія зазначив, що Рябошапка ще тільки «вступає на посаду, але ви бачите, як він швидко рухається – і звільнення заступників, звільнення обласних прокурорів».

Голова фракції розповів, що генеральний прокурор пообіцяв «дуже швидкі зміни, пообіцяв, що дуже багато людей буде змінено в кількісному і якісному складі». За його словами, «це насправді надихає, бо люди чекають цих змін».

Нагадаємо, під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України Руслан Рябошапка заявив, що прокуратуру чекає «перезавантаження», яке стосуватиметься не тільки зміни назви – із Генеральної прокуратури України на Офіс Генпрокурора, а відбудеться повне «перезавантаження» системи.

«Друге – ГПУ повинна стати центром, єдиним органом у державі, який впроваджує політику боротьби зі злочинністю. У нас таких органів немає. Має бути пріоретизовано, що є найбільшою загрозою у плані злочинності для країни. І прокуратура має координувати діяльність інших правоохоронних органів з тим, щоб ці пріоритети були реалізовані», – зазначив він.

Ще один напрям – це ті справи, які надзвичайно важливі для суспільства і викликають особливий резонанс. Він запевнив, що ці справи стануть пріоритетом у роботі нової прокуратури.