Російська делегація не повинна перебувати в складі ООН, адже сьогодні немає документів, які би підтверджували законність такого стану.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко пояснив, чому членство Росії в Радбезі ООН як постійного члена з правом вето є незаконним. 

“Юридично така країна як Російська Федерація ніколи не набувала статусу члена ООН відповідно до чинного статуту, процедурних правил Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН”, – зазначив Коваленко у своєму Telegram-каналі.

За словами експерта, на сьогоднішній день в Секретаріаті і Генеральній Асамблеї ООН відсутні документи, що підтверджують законність перебування російської делегації в складі ООН.

“Єдиний документ – це лист, підписаний Єльциним від 24.12.1991 на адресу Генсека ООН. У листі Єльцин просив замість назви “Союз Радянських Соціалістичних Республік” використовувати найменування “Російська Федерація”, хоча формальне перейменування СРСР на Російську Федерацію відбулося тільки 25.12.1991 року, що юридично вже створює казусний прецедент”, – продовжив експерт.

Коваленко наголосив, що “процес видворення Росії з ООН йде повним ходом і якщо цього вдасться домогтися, то це буде значуща перемога в історії організації, вже як три десятиліття прихистила у себе морального жебрака”. 

Нагадаємо, враховуючи розв’язану Росією війну проти України, котра порушує Статут ООН та інші основополождні принципи організації, у вересні президент Володимир Зеленський закликав міжнародну спільноту позбавити Росію постійного членства в Раді безпеки ООН і виключити з усіх міжнародних організацій. Глава нашої держави наголосив, що Росія вчиняє політику геноциду, шантажує світ ядерною зброєю і наражає на радіаційну катастрофу. Тому РФ не може залишатись постійним членом Ради безпеки ООН з правом вето.

Варто зазначити, що Україна в кінці грудня 2022 року вже ініціювала процес виключення Росії з Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй і загалом з ООН.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що Росія – це узурпатор місця Радянського Союзу в Раді безпеки ООН.

“Ми зробили важливий крок. Україна ініціювала процес, спрямований на виключення Росії з Ради Безпеки ООН і Організації загалом. Ми заявили на офіційному рівні свою детальну та аргументовану позицію, чому перебування Росії в Радбезі ООН та в організації загалом – нелегітимне. Ми надали детальні докази того, як 31 рік тому російська делегація, по суті, просто окупувала крісло СРСР в РБ ООН – держави, яка на той момент припинила своє існування – без жодних статутних підстав на це”, – заявляв Кулеба.

Як заявив міністр, “зґвалтування” Статуту ООН відбулося на основі простої зміни табличок “СРСР” на “Російська Федерація”.

“Це грубе порушення пункту 2 Статті 4 Статуту ООН, який чітко визначає єдину легітимну процедуру набуття членства в Організації”, – заявляв Кулеба.

Водночас, як зазначив міністр, понад три десятиліття на цей ганебний факт просто закривали очі. “Але Україна не буде мовчати. Сьогодні ми розпочали боротьбу за позбавлення Росії статусу постійного члена Радбезу ООН. Ця боротьба не буде простою. Їй протидіятимуть, і не лише Росія. Але ми не будемо миритися з брехнею та фальсифікацією. Завдання бувають складними, але для нас не буває нічого неможливого”, – наголошував Кулеба.

Кулеба заявляв, що керуючись принципом рівноправності членів ООН, Російська Федерація має пройти той же міжнародно-правовий шлях набуття членства в Організації, що й інші країни.

“Україна ініціює комплексний процес, спрямований на досягнення цілей цієї заяви, та у цьому контексті готова до взаємодії з іншими країнами для спільного захисту Статуту ООН і міжнародного права від руйнівного впливу Російської Федерації”, – заявив глава МЗС.