Президент України Володимир Зеленський, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та очільник Франції Еммануель Макрон провели тристоронню зустріч. Усі висловили своє занепокоєння щодо загострення на Донбасі та настрої Росії.

На зустрічі обговорили ситуацію з безпекою на українсько-російському кордоні. Зокрема Меркель і Макрон поділились занепокоєнням щодо нарощення російських угрупувань біля меж України та в тимчасово окупованому Криму.

Лідери країн закликали демонтувати російські війська біля кордонів.

“Вони закликали (Росію – ред.) відвести військові підрозділи для деескалації ситуації”, – мовиться у повідомленні.

Також канцлерка Німеччини та президент Франції наголосили на своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Вони відзначили, що необхідне повне впровадження мінських домовленостей з обох сторін. А також заявили, що Німеччина та Франція продовжать співпрацю у “нормандському форматі”.

Крім того, Володимир Зеленський заявив, що Збройні сили України вже 7 років стримують російську агресію. Наразі Україна потребує Плану дій щодо членства в НАТО. Це допоможе протидіяти Кремлю.

Президент України в інтерв’ю італійському виданню La Repubblica розповів, що Україна потребує певних дій для того, аби повернути мир на Донбасі.

“І найкраще для цього – дати нам План дій щодо членства в НАТО”, – заявив Зеленський.

За словами президента, ЗСУ стримують єдину агресію у Європі. Україна протидіє Росії вже понад 7 років і постійно вдосконалюються.

“Це точно не секрет для тих наших друзів із НАТО, які приїжджають в Україну, беруть участь у спільних навчаннях з нашими військовими, проводять тренінги”, – додав глава держави.

Він уточнив, що розуміє, що Україна має відповідати стандартам НАТО, тому й проводять необхідні реформи. Однак, на думку українського лідера, зводити все лише до реформ не можна, і особливо зараз, коли “точно не реформи здатні не допустити розширення російської агресії”.

Зеленський розраховує на підтримку НАТО у випадку ескалації конфлікту зі сторони Москви. Адже переконаний, що окупація Кримського півострова змінила “дуже багато в житті Європи”.

“Навіть якщо ще не всі європейці усвідомлюють, які зміни відбулись. Окупований Крим став джерелом небезпеки для всього регіону Чорного моря”, – заяви глава України.

Зокрема, він звернув увагу на те, що до 2014 року в Криму не було політичних репресій чи переслідувань за релігійною ознакою, масштабних екологічних катастроф, загрози розміщення ядерної зброї. Однак тепер все це через російську агресію є на півострові.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.