Російських курсантів артилерійських училищ розміщують в Донецьку

Росія відправляє на Донбас курсантів російських артилерійських училищ для проходження «практики».

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на сюжет популярного телеканалу.

За словами одного з українських військовослужбовців, на передову з боку бойовиків постійно приїжджають російські курсанти для проходження практики зі стрільби з артилерії.

Поки знімальна група діставалася позицій українських захисників – із ворожого боку лунала канонада пострілів. Окупанти активізувалися вранці п'ятниці.

"Працювали 82-ми, і з СПГ працювали, крупнокаліберною працювали прицільно. По позиціях прицільно б'ють із крупнокаліберного, з 82-х мінометів – попадає/не попадає, скажімо", – каже розповідаюють військослужбоці і зазначають, що "Працює і мала артилерія, періодично працює і ствольна артилерія. Періодично вони прострілюють наші позиції. В основному, робота йде з напрямку населених пунктів – намагаються вивести наш вогонь на свої позиції, які стоять на тлі населених пунктів".

Стріляти в бік армійців ворог починає з великокаліберних кулеметів та гранатометів. Якщо відповіді немає – переходять на важку артилерію. Провокують майже щоранку, кажуть вояки.

Позицій наших бійців постійно під обстрілом. Але він припиняється, щойно в ефірі пройшла інформація, що їдуть спостерігачі ОБСЄ.

"На тому боці працює ОБСЄ, вони спеціально витягають нас на вогонь. Хлопці терплять до останнього, поки немає складних ситуацій. Коли ми змушені вже просто відповісти, коли є загроза життю і здоров'ю військовослужбовців, вони цю інформацію представляють, як ніби спеціальний простріл йде з нашого боку по населеному пункту", – пояснюють військовослужбовці.

"Нам достовірно відомо, що Російська Федерація направляла на тимчасово окуповану територію курсантів артилерійських учбових закладів РФ. Нам було відомо, де вони перебували – вони перебували в місті Донецьк. І після того відбували на вогневі позиції артилерії російсько-окупаційних військ, де вони приймали участь в обстрілі наших позицій та населених пунктів", – наголошує командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв.