Міграційну кризу на білоруських кордонах ми розцінюємо як гібридну атаку Російської Федерації.

Прем’єр-міністр України в “Суботньому інтерв’ю” Радіо Свобода зазначив, що ситуація на білорусько-литовському, білорусько-польському кордонах є напруженою як ніколи. Тому що дійсно міграційна криза спричинена певними діями.

“Ми це розцінюємо як гібридну атаку, сформовану і спричинену Росією на білоруській території зокрема”, – підкреслив Шмигаль.

Він нагадав, що було виділено 21 млн грн на укріплення кордонів України з Білоруссю.

“Цієї суми достатньо, щоб почати укріпляти кордон. Це ті ділянки, де ймовірні проходження мігрантів, які сьогодні стоять на білорусько-польському кордоні. Тобто ми маємо готуватися до таких речей. Тому 21 млн грн це початкова сума, яка буде використовуватися для будівництва та забезпечення спеціальних укріплювальних споруд, а також для забезпечення збільшення кількості прикордонних військ на відповідних кордонах України. Вона буде додаватися по мірі необхідності. Якщо буде необхідно, будемо і цього року додавати, і наступного року також”, – сказав Шмигаль.

Так Денис Шмигаль зауважив, що існує державна програма “Державний кордон”, змінюється стратегія не лише по кордону з Білоруссю та Росією, а й з європейськими країнами. Буде створений відповідний департамент в Міністерстві інфраструктури, який займатиметься цивільною інфраструктурою кордону.

Нагадаємо, міграційна криза на кордоні Білорусі з країнами ЄС триває з кінця червня. З огляду на це, Україна проводить укріплення кордону з Білоруссю та координує свої дії з Польщею і Литвою.