На Київщині найгіршу ситуацію з людськими жертвами серед мирного населення фіксують у Бородянці. Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова в ефірі одного з телеканалів.

“Ми можемо предметно говорити про Київську область, тому що вчора ми отримали доступ до неї. І, дійсно, можемо відпрацьовувати ті регіони – Ірпінь, Бучу, Ворзель. Насправді по людям найгірша ситуація, по жертвам – в Бородянці. І ця історія, я думаю що ми будемо ще окремо говорити про Бородянку, там є про що говорити”, – зазначила Генпрокурор.

Вона закликала не забувати і про інші регіони, які завдяки ЗСУ були звільнені від окупантів і де також фіксують чимало людських жертв – це Сумщина, Чернігівська область, Харківська область.

Нагадаємо, що голова Офісу Президента Михайло Подоляк у своєму Twitter повідомив про розстріляних людей зі зв’язаними руками на вулицях Бучі. 

“Буча, Київська область. На вулицях лежать тіла людей зі зв’язаними руками, які були застрелені російськими солдатами. Ці люди не були військовими. Вони не мали зброї. Вони не становили загрози. Скільки ще таких випадків відбувається прямо зараз на окупованих територіях?” – повідомив Михайло Подоляк.

Чиновник додав, що Росія веде війну на знищення українського народу. І просить лише одного – ” дайте нам зброю, щоб ми могли захистити своїх людей. Все інше ми зробимо самі”.

Те, що зробили російські окупанти у Бучі та інших містах України – геноцид українського народу. Україна домагатиметься визнати цей факт на світовому рівні.

“Наразі триває збір доказів воєнних злочинів російських загарбників. Задокуметовують кожен злочин, щоб визнати геноцид української нації на світовому рівні. Російські нелюди будуть відповідати за все горе, яке нам принесли”, – повідомила голова партії Олена Шуляк.

За її словами, Україна домагатиметься визнання геноциду українців на світовому рівні.

“На власні очі побачила найстрашніше: братські могили. У Бучі. У нашій сучасній, красивій донедавна Бучі. Не вистачить слів, щоб передати біль, розпач та лють”, – додала Шуляк.

У відповідь на такі звірства нардеп СН Юлія Гришина звернулась до світу із закликом запровадити ембарго на енергоносії, закрити небо, порти, передати Україні зброю.

“Інакше ніхто, ніхто на цьому світі не буде в безпеці! Після цих кадрів абсолютно зрозуміло, що ми маємо справу з військовим злочинцем, який з’їхав з глузду. Але в цьому випадку ніякого психіатричного діагнозу не допоможе уникнути відповідальності”, – наголосила вона.