Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс побажав рф у її національне свято день росії зазнати поразки у загарбницькій війні проти України, а також побудувати демократичну державу. Таке вітання він опублікував у Твіттері.

Сьогодні росія відзначає день росії, бажаю поразки в агресивній війні проти України, відмови від імперських амбіцій та побудови сучасної, демократичної та правової держави, – написав Рінкевичс.

12 червня 1990 р. у росії прийняли так звану «Декларацію про державний суверенітет» і з 1992 року цю дату там святкують як «день росії».

Сьогодні російська опозиція на еміграції запланувала всесвітні вуличні акції проти вторгнення рф в Україну. Вони пройдуть біля російських посольств або центральними площами міст у більш ніж 70 містах майже 30 країн світу (Австрія, Австралія, Вірменія, Канада, Кіпр, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Ісландія, Італія, Японія, Киргизстан, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Південна Корея, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Велика Британія, США).

Зазначимо, що Президент України Володимир Зеленський наголошує, що Росія має фобію свободи і хоче стерти всі асоціації про Україну, крім війни. Про це він сказав у своєму зверненні до студентської спільноти провідних університетів Великої Британії, яке опубліковане на сайті глави держави.

Говорячи про сутність війни, яку Росія веде проти України, президент зазначив, що її мета – “стерти нашу історію, стерти нашу державність, нашу ідентичність, заперечити наше існування як таке”.

Сказати, що нас не було ніколи. Що ми – штучно створений народ, немов ми не люди, а сорт рослин чи вид тварин. Знецінити нашу культуру, принизити нашу мову, закреслити наше мистецтво. Наших музикантів, письменників, філософів, науковців, конструкторів, винахідників, усіх великих правителів і всіх великих воїнів Київської Русі, Запорізької Січі, які були, які є і які будуть, – сказав Зеленський.