Захарченко вирішив підставити Ахметова з вугіллям.

Ватажок ДНР Олександр Захарченко не проти розпалити черговий паливний скандал. Їм він планує не тільки «виторгувати» більш високі ціни на вугілля, але й забезпечити стабільне енергопостачання. При цьому належить Рінату Ахметову компанія ДТЕК намагається будь-якими способами заперечувати співробітництво у цій сфері з терористами, інформує Корупція.Інфо.

Рух складів з вугіллям з боку територій, контрольованих ДНР, почалося ще 12 вересня. Слідом за цим «міністр транспорту» заявив, що ДНР постачає вугіллям підприємства ДТЕК в обмін на електроенергію з Зуївської ТЕС. Уточнимо, електростанція розташована на непідконтрольною України території. Для її запуску теж потрібна електроенергія, як і вугілля, а підготовчий процес зайняв не менше тижня.

Оскільки таке співпрацю безпосередньо вказує на домовленості двох сторін, в компанії ДТЕК поспішили відзначити, що робота цієї ТЕС узгоджена з Антитерористичним центром, як і ввезення-вивезення туди вугілля. Також в компанії уточнили, що антрацитом з Донбасу тепер забезпечуються станції «Донбасенерго» і «Центренерго». При цьому енергетики заперечують інформацію про прямих домовленостях з ДНР. Тобто, ті, що були, проходили за згодою АТЦ.

Можливо, але вже 15 вересня А. Захарченко порахував, що діючі кілька днів «правила» його не влаштовують, і заборонив відвантажувати вугілля для України. Чекає гідної пропозиції. Тим часом, він доручив своїм кураторам галузі підготувати всю інформацію про відвантаження різними підприємствами, і заявив, що сам буде «вирішувати, куди відвантажувати, а куди ні».

Фактично це шантаж. Захарченко розраховує, що оскільки Зуєвську ТЕС запустили, вона буде отримувати вугілля, а іншим він готовий його давати тільки за високою ціною. Помилка ватажка в тому, що в української сторони при необхідності з'являться «аргументи», що дозволяють в аварійному порядку зупинити ТЕС. Проте яким би не була участь ДТЕК, компанія може знову програти як іміджево, так і в матеріальному плані, адже зупинка і запуск – це величезні втрати для енергетиків.